Verslas

2014.07.23 23:48

Patvirtintas neatšaukiamas lito ir euro keitimo kursas

ELTA2014.07.23 23:48

Neatšaukiamas euro ir lito keitimo kursas bus 3,4528 lito už vieną eurą, patvirtino Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

Neatšaukiamas euro ir lito keitimo kursas bus 3,4528 lito už vieną eurą, patvirtino Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

„Taip, galiu patvirtinti, kad tai yra 3,4528, ir manau, kad jau šiandien galima apie tai visuomenei aiškiai pasakyti, nes visuomenė kai kada užduodavo klausimus, ar tikrai nebus pakeistas kursas. Tai tikrai esame labai patenkinti tuo, kas pasiekta“, – trečiadienį Briuselyje per spaudos konferenciją sakė Ministras Pirmininkas.

Trečiadienį Europos Sąjungos bendrųjų reikalų ministrų taryba priėmė galutinį sprendimą dėl Lietuvos dalyvavimo Ekonominėje ir pinigų sąjungoje (EPS) nuo 2015 m. sausio 1 d.

Nuo šios datos Lietuva tampa devynioliktąja visaverte euro zonos nare, kurioje naudojama bendroji ES valiuta – euras. Kartu patvirtintas neatšaukiamas litų perskaičiavimo į eurus kursas: 3,4528 lito už 1 eurą.

Šis santykis yra toks pats, kaip ir šiuo metu galiojantis oficialus lito ir euro santykis, kurį Lietuvos bankas nustatė dar 2002 m. vasario mėnesį, kai litas buvo susietas su euru. Šiais sprendimais užbaigta Lietuvos priėmimo į euro zoną procedūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt