Verslas

2017.03.07 12:32

Estai pasiekė savo: lietuviams teismas uždraudė naudoti „Coffee Inn“ pavadinimą

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2017.03.07 12:32

Teismas pirmadienį uždraudė „Coffee Inn“ savininkams naudoti šį prekės ženklą. To prašė Estijos kompanija, valdanti labai panašaus pavadinimo – „Coffee In“ – kavinių tinklą Estijoje.

Estijos bendrovė AS „Coffee in“ Vilniaus apygardos teisme pirmadienį laimėjo ieškinį prieš lietuvišką bendrovę „Keturi kambariai“, valdančią kavinių tinklą „Coffee Inn“. Teismas uždraudė lietuviams naudoti prekės ženklą „Coffee Inn“, kuris yra labai panašus, todėl neretai painiojamas su estiškuoju „Coffee in“.

Vilniaus apygardos teismas, kurio sprendimas per 30 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, nusprendė uždrausti bendrovei „Keturi kambariai“ komercinėje veikloje naudoti žymenį „coffee inn“: tokiu žymeniu žymėti prekes ar jų pakuotę, siūlyti tokiu žymeniu pažymėtas prekes, išleisti jas į rinką arba tuo tikslu jas sandėliuoti, nuomoti, skolinti ar kitaip jomis disponuoti, taip pat siūlyti bei teikti juo pažymėtas paslaugas, importuoti ar eksportuoti tokiu žymeniu pažymėtas prekes, naudoti tokį žymenį komercinės veiklos dokumentuose arba reklamoje, gaminti tokį žymenį arba laikyti jo pavyzdžius turint tikslą atlikti bet kuriuos aukščiau nurodytus veiksmus.

Teismas taip pat priėmė sprendimą priteisti iš atsakovo „Keturi kambariai“ ieškovo AS „Coffee in“ naudai 2 121 Eur bylinėjimosi išlaidas, valstybės naudai – 11 Eur bylinėjimosi išlaidas.

Lietuviai pirmąją „Coffee Inn“ kavinę Estijoje atidarė 2014 metais. Kadangi kaimyninėje šalyje dar nuo 2004 metų veikė vietos kavinių tinklas itin panašiu pavadinimu – „Coffee In“ – lietuviai, siekdami išsiskirti ir neklaidinti vartotojų, kavines Estijoje pavadino „Caffeine“. Šiuo metu Estijoje veikia 4 lietuviams priklausančios „Caffeine“ kavinės.

Prekės ženklą naudojo neteisėtai

Teismui pasiskundę estai nurodė, kad nuo 2006 metų turi išimtines teises į Europos Sąjungos kombinuotą prekių ženklą „coffee in“. Lietuviai kombinuotą prekių ženklą „coffee inn“ įregistravo 2008 metais.

Lietuviško prekių ženklo registracija 2010 metais buvo pripažinta negaliojančia, nustačius, kad atsakovo prekių ženklas yra „klaidinamai panašus į ieškovo prekių ženklą“, be to, naudojamas tokioms pačioms prekėms, tai yra, kavai, pažymėti.

Atmetus lietuvių apeliacinį skundą, sprendimas dėl negaliojančio prekės ženklo įsigaliojo 2013 metais, tačiau „Keturi kambariai“ nenutraukė jo naudojimo.

Todėl Estijos bendrovė kreipėsi į teismą, siekdama uždrausti lietuviams komercinėje veikloje naudoti žymenį „coffee inn“.

Teisme „Keturi kambariai“ nurodė, kad jau daugiau kaip 10 metų naudoja žymenį „coffee inn“, per šį laikotarpį daug investavo, kad žymuo taptų žinomu Lietuvoje ir įgytų reputaciją. Tačiau šių argumentų teismas neišgirdo, mat Estijos kompanijos pretenzijas lietuviai neva žino nuo 2009 metų.

Lietuviškojo „Coffee inn“ atstovai pažadėjo vėliau 15min atsiųsti komentarą, kaip reaguos į teismo sprendimą – ar jį skųs, ar nutrauks prekės ženklo naudojimą.

Populiariausi