Verslas

2021.06.30 18:05

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija po dvejų metų taps akcine bendrove

ELTA2021.06.30 18:05

Seimas trečiadienį priėmė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pertvarkymo į akcinę bendrovę įstatymą. Nuo 2023 m. sausio 2 dienos Uosto direkcija taps akcine bendrove, kurios 100 procentų akcijų valdys valstybė.

„Apie VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, kuri šiemet mini savo veiklos 30-metį, pertvarkymą į akcinę bendrovę, kalbama jau kelerius metus. Pertvarkai esame pasirengę, priimtą įstatymą įgyvendinsime pagal savo kompetenciją. Iki 2023-iųjų dar turime atlikti ne vieną privalomą darbą, kad sklandžiai pereitume prie naujos įmonės valdymo formos“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai tapus akcine bendrove, atsiras galimybė kurti antrines įmones, lengviau investuoti ir disponuoti tam tikru turtu, nurodo Uosto direkcija.

Pertvarkyti įmonę į akcinę bendrovę buvo nuspręsta po to, kai Lietuva įstojo į tarptautinę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO). Ši organizacija rekomendavo Lietuvai sumažinti valstybės įmonių skaičių, pertvarkant jas į akcines bendroves.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.