Verslas

2015.10.07 09:08

VW paskelbė, kiek automobilių ES važinėja su rodmenis klastojančia įranga

ELTA2015.10.07 09:08

Skandalas, sudrebinęs Vokietijos automobilių gamybos koncerną „Volkswagen“ dėl ekologinių testų klastojimo, susijęs su maždaug 8 mln. dyzelinių automobilių Europos Sąjungos šalyse, praneša „Deutsche Welle“ remdamasis bendrovės atstovu. Pasak jo, taršos rodmenis klastojanti įranga buvo diegiama ir nedidelės 1,2 l talpos varikiuose.

Kaip pastebi laikraštis „Handelsblatt“, VW nusiuntė atitinkamo turinio laišką Bundestago deputatams. Šiame laiške automobilių koncerno vadovybė atsiprašo politikų dėl „nederamų atskirų bendrovės pareigūnų veiksmų“ ir žada, kad stebėjimo taryba, palaikoma Vokietijos ir JAV teisininkų, atliks kruopštų tyrimą.

Kaip jau skelbta, pati VW pripažino, kad maždaug 11 mln. jos gamintų dyzeliniu kuru varomų automobilių įdiegta programinė įranga, leidusi klastoti teršalų emisijas testų metu. Specialūs davikliai nustatydavo, kad vykdomas patikrinimas, ir perjungdavo variklį dirbti išskiriant sumažintą kenksmingų dujų kiekį. Vėl pradėjus įprastą darbą šis režimas būdavo išjungtas, o tai reiškia, kad eksploatuojamų transporto priemonių emisijos buvo gerokai didesnės nei leidžiama.