A. Palšytė Europos čempionato finale liko ketvirta

Penktadienį Berlyno Olimpiniame stadione vyko Europos lengvosios atletikos čempionato moterų šuolio į aukštį finalo varžybos, kuriose lietuvė Airinė Palšytė užėmė ketvirtąją vietą. Ji neįveikė 198 centimetrų aukščio, tačiau lietuvė dar turėjo vilties iškovoti bronzos medalį, bet šią svajonę trečiuoju savo bandymu sužlugdė bulgarė Mirela Demireva, kuri išstūmė lietuvę iš trečiosios vietos.
A. Palšytė, A. Pliadžio nuotr.

A. Palšytei finalas prasidėjo sėkmingai. Lietuvė pirmuoju bandymu įveikė 182 cm aukštį. Tiesa, 187 cm aukštį ji įveikė tik antruoju bandymu.

Toliau lietuvė pirmuoju bandymu įveikė 191 cm aukštį ir taip atletė pakartojo savo šio sezono geriausią rezultatą.

A. Palšytė neturėjo bėdų ir pakankamai lengvai peršoko kartelę, kuri buvo iškelta į 194 cm aukštį. Šį aukštį įveikė tik penkios sportininkės, kurios ir toliau kovojo dėl medalių.

Atletė antruoju bandymu įveikė ir 196 cm aukštį. Šio aukščio neįveikė ukrainietė Katerina Tabašnyk, todėl lietuvė jau buvo užsitikrinusi mažiausiai ketvirtą vietą.

A. Palšytė nepakartojo savo geriausio rezultato stadionuose ir neįveikė 198 centimetrų aukščio. Tai leido lietuvei būti trečioje vietoje, kol savo bandymų neatliko bulgarė Mirela Demireva, kuri labai pasitikėjo savo jėgomis ir netgi nusprendė praleisti 196 ir 198 centimetrų aukščius.

M. Demirova patampė nervus ir tik trečiuoju bandymu įveikė 2 metrų aukštį, taip išstumdama A. Palšytę už prizininkų pakylos ribų.

Bronzos medalį iškovojo vokietė Marie-Laurence Jungfleisch, kuri taip pat įveikė 196 centimetrų aukštį, tačiau tai padarė pirmuoju bandymu, o A. Palšytė tai padarė tik antruoju dėl to liko už vokietės.

Sidabro medalis atiteko M. Damirevai, kuri neįveikė savo pasirinkto 204 centimetrų aukščio, o pirmoji vieta atiteko neutraliai atletei Marijai Lasitskienei, kuri taip pat neįveikė 204 centimėtrų aukščęio, tačiau greičiau nei bulgarė įveikė 2 m aukštį.

Į finalą 26-erių metų Lietuvos atstovė pateko atrankos varžybose nei karto nesuklydusi ir kartu su dar penkiomis atletėmis pasidalinusi 1 vietą.

Mūsiškė praleido 176 cm aukštį, o 181 cm, 186 cm ir 190 cm įveikė pirmais bandymais – beje, ir su nemaža atsarga.

Į finalą pateko 12 geriausiai pasirodžiusių sportininkių – peršokusių kartelę, iškeltą į 190 cm, arba pagal pasiektą rezultatą.

Penktadienio vakaras buvo sėkmingas Livetai Jasiūnaitei, kuri laimėjo ieties metimo bronzos medalį. Tai jau antrasis lengvaatlečių medalis šiame Europos čempionate. Simas Bertašius 1500 m bėgime iškovojo šeštą vietą.

Visus Lietuvos lengvaatlečių startus galite rasti čia.