S. Bertašius 1500 m bėgimo finale – šeštas

Berlyne vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate 24-erių Simas Bertašius 1500 m bėgimo finale distanciją nubėgo per 3.39,04 min. ir liko šeštas.
A. Pliadžio nuotr.

Po 500 m lietuvis dar buvo pirmas (1.15,18 min.), tačiau iš karto po to lietuvį ėmė lenkti priešininkai, tačiau iki distancijos pabaios jis per daug nenutolo nuo lyderių penketo.

Auksą iškovojo norvegas Jakobas Ingebrigstenas (3.38,10 min), sidabro medalis atiteko lenkui Marcinui Lewandowskiui (3.38,14 min), o bronza – britui Jake`ui Wightmanui (3.38,25 min.).

Verta pažymėti tai, kad šiame bėgime dalyvavo trys broliai – Jakobas, Henrikas ir Filipas Ingebrigtsenai. Jauniaus brolis iškovojo aukso medalį, vyriausiasis liko ketvirtas. Vidurinysis brolis nepateko į finalą, nes atrankoje pademonstravo 13-ą rezultatą.

Atrankoje lietuvis distanciją įveikė per 3.40,95 min. ir trečiajame bėgime iš trijų liko ketvirtoje vietoje. Vietą finale garantavo patekimas tarp trijų greičiausių bėgimo dalyvių.

Tiesa, jo užfiksuotas laikas visgi leido patekti tarp geriausių 12-os sportininkų – Lietuvos bėgikas bendroje įskaitoje liko septintoje vietoje tarp 34 startavusių bėgikų.

Greičiausiai 1500 m nubėgo tame pačiame bėgime dalyvavęs britas Jake`as Wightmanas – 3.40,73 min.

Penktadienio vakaras buvo sėkmingesnis moterims. Airinė Palšytė savo finale užėmė ketvirtą vietą, o Liveta Jasiūnaitė laimėjo ieties metime bronzos medalį. Tai jau antrasis lengvaatlečių medalis šiame Europos čempionate.

Visus Lietuvos lengvaatlečių startus galite rasti čia.