Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.05 22:13

Naujojo Italijos premjero G. Conte kalboje – populistiški pažadai

Antradienį kalbėdamas Senate prieš balsavimą dėl naujo vyriausybės kabineto patvirtinimo, naujasis Italijos premjeras Giuseppe Conte teigė, kad sieks pakeisti į Italiją atvykstančių prieglobsčių prašytojų paskirstymo kvotas, taip pat peržiūrėti Europos Sąjungos (ES) taikomas sankcijas Rusijai, mažinti mokesčius, kovoti su juos slepiančiais.

Skeptikai sako, kad premjero kalboje daug pažadų, bet mažai konkrečių siūlymų kaip juos įgyvendins. Naujoji, vadinama, euroskeptikų Italijos Vyriausybė prisiekė penktadienį, po beveik trijų mėnesių trukusio politinio chaoso šalyje, taip sukeldama nerimą ir Europos Sąjungai, ir finansų rinkose.

Teisininko išsilavinimą turintis, bet be politinės patirties G. Conte yra populistais laikomų aljanso „Lyga“ ir „Penkių žvaigždučių judėjimo“ deleguotas premjeras.

„Svarbu tai, kad niekas nesupranta, iš kur jie ras lėšų įgyvendinti visus pažadus. Kitą mėnesį jie rengs biudžeto įstatymą, ir jis priklausys nuo jų požiūrio į Europą ir ar jie konfrontuos su ES“, – sako politikos apžvalgininkė Angela Mauro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi