Pasaulyje

2017.02.10 17:24

Aptarė Baltarusijos ir Rusijos priešpriešą: šįkart yra kitaip

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.02.10 17:24

Baltarusijoje ir Rusijoje vyksta didelio masto mobilizacija, kas, anot politikės Rasos Juknevičienės, gali reikšti ir karinio konflikto pradžią. Tiesa, laidoje „Laba diena, Lietuva“ svečiavęsis politologas Vytis Jurkonis neskuba sutikti su tokiomis išvadomis ir mano, kad šis sujudimas Aliaksandrui Lukašenkai reikalingas dėl ekonominių priežasčių.

„Ne vieną kartą yra buvę, kai pablogėja santykiai, tačiau šįkart yra kitaip. Po Krymo okupacijos daugybėje konferencijų ekspertai kalbėjo, kad kitu Rusijos taikiniu gali tapti Baltarusija, kas Rusijai būtų itin paranku strategiškai. (...) Baltarusija yra Rusijai gyvybiškai reikalinga teritorija“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Rasa Juknevičienė.

Jos teigimu, nerimą kelia ir tai, kad vyksta didžiulė mobilizacija – vien Rusijoje yra mobilizuota 45 tūkstančiai karių bei šimtai orlaivių.

Kiek kitokios nuomonės laikosi politologas V. Jurkonis, kurio nuomone, visa ši padėtis remiasi į ekonominę naudą.

„Aliaksandras Lukašenka taip spekuliuoja Vakarais ir bando atkreipti dėmesį į save Vladimiro Putino dėmesį, nes šiuo metu jis užsiėmęs globaliais dalykais – Sirija, Turkija, JAV. Baltarusija buvo kurį laiką užmiršta. A. Lukašenka bando parodyti, kad Baltarusija yra Rusijai reikalinga, bei taip artėjama prie dar vieno derybų raundo dėl įvairių nuolaidų ir subsidijų“, – tikina politologas ir prideda, kad artimiausiu metu turėtų įvykti šių dviejų lyderių susitikimas.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt