Nuomonės

2021.10.15 12:26

Ramunė Sotvarė-Šemetienė. Slunkių rojus – vieta, kur už kvailumą, tingėjimą arba sabotažą dalijamos premijos

Ramunė Sotvarė-Šemetienė , apžvalgininkė2021.10.15 12:26

Pradžia yra. Senjorai 75+ gaus po 100 eurų, jeigu tik pasiskiepys nuo COVID-19. Nėra iki galo aišku, kaip užkietėję žilagalviai antivakseriai fiksuos istorinį skiepo įvykį, bet svarbiau kas kita. Oficialiai startuoja papirkinėjimas, siekiant palankaus arba teisingo sprendimo valstybiniu lygiu.


Motyvacija yra daugiau nei aiški. Senyvi žmonės suserga COVID-19 greičiau, sunkiau ir dažniausiai miršta, nes dar turi ir kitokių ligų. Šimtas eurų mainais į gyvybę, pratęstą egzistenciją. Gražu, net kilnu. Nereikia sustoti.

Paklauskit bet kurio 75+ senjoro, kas jam šiandien labiausiai ėda gyvenimą ir artina prie amžinybės vartų. Virusas būtų nustumtas, geriausiu atveju, į kokią trečią vietą, jeigu iš viso būtų paminėtas.

Ruduo. Šalta ne tik nelegaliems migrantams. Kai reikia tuštintis lauke, o tokių maždaug tiek, kiek nesiskiepijusių, didėja tikimybė patekti į ligoninę ir numirti su COVID-19 ar be jo.

Pagal naująją valstybinę logiką, tiesiog privalu sukurti patogumus. Nemokamai ir dar pridėti šimtą eurų už tai, kad leido.

Kaip taisyklė, tie, kur bijo skiepų, neturi ir dantų. Nekramtęs ilgai netrauksi, vėl gresia ligoninė, kur atvežti su greitąja jau turi laukti po penkias valandas. Spręskit, kol nevėlu. Ir nepamirškit šimto eurų. Kol kas šimto, nes infliacija tik įsisiūbuoja. Tuoj su šimtu nieko neįtikinsi.

Kaip taisyklė, tie, kur bijo skiepų, neturi ir dantų. Nekramtęs ilgai netrauksi, vėl gresia ligoninė, kur atvežti su greitąja jau turi laukti po penkias valandas. Spręskit, kol nevėlu. Ir nepamirškit šimto eurų. Kol kas šimto, nes infliacija tik įsisiūbuoja. Tuoj su šimtu nieko neįtikinsi.

Reikalų yra. Stogai su nuodingu asbestu vis dar dengia pusę atitolusios Lietuvos. Buvo programos keisti. Nieko neišėjo, nes, kaip dabar aišku, nebuvo tinkamos motyvacijos. Mechanizmas sukurtas, tereikia drąsiai judėti pirmyn. Į slunkių rojų. Tai tokia vieta, kur už kvailumą, tingėjimą arba sabotažą dalijamos premijos.

Gal žmonės turėjo mažai informacijos. Tikriausiai nepaskaitė, nes akiniai pasenę. Strateginis momentas. Turi būti nauji akiniai ir šimtas. Kiekvienam, kuris negali, neišgali arba tingi.

Reikia praktikuoti, suprasti, ar valstybinio papirkinėjimo sistema gerai veikia. Gal, pavyzdžiui, šiam momentui šimtas dešimt būtų geriau psichologiškai, o gal devyniasdešimt devyni. Priešakyje yra daug rimtesnių dalykų. Rinkimai, referendumai. Kiek taip gali būti, kad kone pusė neateina, nes motyvacija, kurią neapdairiai vadinome neteisėtu balsų pirkimu, buvo palikta pavieniams politikams.

Laikas tinkamas. Pinigų daug ir jie mažai kainuoja. Kuo daugiau pili, tuo pigesni. Kuo tai pasibaigs, sužinosim ne šiandien, o poryt.

Atvertusi šį naują finansų politikos puslapį, valstybė bando apeiti arba pastumti esminę problemą. Per pandemiją kertinė problema yra sveikatos sistema. Jeigu pastaroji tinkamai veiktų ir neužsikimštų, nebūtų taip svarbu, ar visi tiki skiepu.

Sekant prezidento mintį, yra du keliai. Pirkti teisingą požiūrį, kapstantis sunkiai atsekamose motyvų grandinėse, arba perkirsti mazgą. Surinkti tuos po šimtą barstomus milijonus šiuo metu į sveikatos sistemą. Kad ši iš problemos pavirstų vieta, kur problemos pradeda nykti.

Pasvajokim: valstybinėj medicinoj telpa visi – ir kovidiniai, ir reguliarūs, – kartą per metus ar dvejus kiekvienas ten pakviečiamas kelių dienų stacionariems tyrimams, po kurių nebereikia savaitėmis brautis pas šeimos gydytojus dėl kiekvieno organizmo pyptelėjimo ar žlugdančios gyvenimo monotonijos.

Ant konkrečios Marijos žemės bendrieji visuomenės pinigai, dabar jau teisėtai, naudojami tingėjimui, sąmokslo teorijoms ar gudručiams paskatinti.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt