Nuomonės

2020.11.06 11:09

Ramunė Sotvarė-Šemetienė. Paskutinis gelbėtojų akordas nuplėšė kaukes

Ramunė Sotvarė-Šemetienė 2020.11.06 11:09

Manote, kad šiandien visiems, ar bent jau daugumai, rūpi, kaip iškentėti šį dar vieną suvaržymų, nurodymų, draudimų dirbti, švęsti, kalbėtis pragarą. Kaip ištempti iki pavasario nepraradus danties, nesusilaužius kokio kaulo ar negavus infarkto. Kaip negalint dirbti turėti pinigų vaiko pieštukams, buto mokesčiams ar paskolai.

Tai rūpi jums, kurie kantriai ištvėrėt pirmąjį karantiną, mūvėjot nekenčiamas kaukes, nespjaudėt savo skysčių kitiems į nosis, darėt, ką reikėjo net ne dėl savęs, dėl savo ir svetimų pagyvenusių tėvų, dėl silpnesnių ar tų medikų, kurie be jokios reklamos tempia dešimteriopą šio gajaus ir nepavargstančio viruso naštą.

Bet tik ne tiems, kas šturmuoja ligonines skaičiuodami tamsius langus. Susemti visus ir atiduoti darbams tose ligoninėse vietoj griūvančių iš išsekimo ir tirpstančių apsaugos skafandruose slaugių!

Dar mažiau tai rūpi tiems, kurie vasarą skelbėsi didvyriais, geriausiai Europoje suvaldžiusiais pandemiją nesugriaudami ekonomikos. Tuomet, kai regis, kiekvienas atstovaujantis žmones turėtų galvoti, kaip atgauti normalų gyvenimą, jiems labiau rūpi asmeninis saugumas.

Jie svajoja visą likusį gyvenimą gyventi jūsų sąskaita. Neperrinkti į Seimą gauti 1000 eurų ar du. Būti kaip rentas gaunantys signatarai, kurie rizikuodami plėšė Lietuvą iš sovietinės imperijos.

Oficialūs šios senos bebrų idėjos didvyriai yra nepastovios politinės krypties lauko veikėjai A. Mazuronis, A. Skardžius, J. Liesys. Nebūkim naivūs. Šie yra tik projekto vėliava. Be vis dar valdančios daugumos pritarimo, neišdrįstų.

Gal negailėkim? Tegu gauna. Už tai, kad kartą netyčia pavyko apmulkinti rinkėjus ir prasmukti į Seimą. Gal daugiau nebandys – pabuvimas Seime buvo didžiausia jų gyvenimo auka.

Tegu turi už tai, kad penktadalis piliečių - vos suduria galą su galu. Už tai, kad šiandien turime didžiausią per savo istoriją skolą ir nežinome, kur iš tiesų yra tie naujausiai jūsų vardu pasiskolinti milijardai.

Manėte, pandemijai suvaldyti.

Tuomet kodėl Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neatseka kontaktų, karštoji COVID-19 telefono linija neatsako savaitėmis, o žinutes su patarimais siunčiamos tada, kai potencialiai užsikrėtę koronavirusu jau būna išplatinę jį į visas puses.

Tai esminė priežastis, dėl kurios nuo rytojaus gresia antrasis karantinas, žadantis nušluoti tūkstančius smulkiųjų ir didesnių verslų.

Rentoms, kurios būtų mokamos visiems per tris dešimtmečius neperrinktiems Seimo nariams, bus, o šiam centrui, iš kurio dėl ubago algų bėga darbuotojai, nebuvo. Jam turi padėti arba kariuomenė, arba neapmokama savanorių armija.

Rentų nusipelnė už tai, kad iš pradžių nepirko testų, o paskui pirko keturiskart brangiau, pelną palikdami tarpininkams.

Už tai, kad neleido verslui gaminti dezinfekcinio skysčio, kaukių, tikino, jog medikai ir ligoninės aprūpinti, po to plaučių ventiliavimo aparatus pirko mokėdami dvigubai.

Už tai, kad nepamiršo nė vieno kritiko ir keršys. Kad plovė pinigus ir melavo, jog antrajai bangai esame pasiruošę, nors ruošėsi tik rinkimams.

Jie gali žaibu susirinkti ir svarstyti savo rentas arba A. Tapiną dėl jo antireklamos kampanijos. Bet ne dėl to, kas šiandien svarbiausia. Jums, bet ne jiems.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ