Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.14 15:55

Rengiamasi visuomenės informavimui apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo

LRT.lt 2019.02.14 15:55

Vyriausybės kanceliarija tęsia pasirengimą visuomenės informavimui apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo, sakoma vyriausybės pranešime spaudai.

Įgyvendinant Seimo pavedimą, vasario 13 dieną vyriausybės posėdyje kanceliarija iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų skirta 230 tūkst. eurų visuomenės informavimui  apie privalomuoju referendumu dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teikiamo spręsti klausimo svarbą valstybės ir tautos gyvenimui.

Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai: skelbiami atitinkami viešųjų pirkimų ir kiti konkursai. Tikimasi, kad plati referendumo dėl pilietybės išlaikymo viešinimo kampanija  žiniasklaidos priemonėse prasidės ne vėliau kaip kovo pabaigoje - balandžio pradžioje.

Vyriausybės kanclerio įsakymu iš įvairių institucijų atstovų yra sudaryta ir reguliariai posėdžiauja darbo grupė. Jai vadovauja vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

2018 m. spalio 18 d. Seimas priėmė nutarimą  „Dėl privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“.  Nutarime įtvirtinta, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyktų gegužės 12 dieną ir gegužės 26 dieną, kai planuojami prezidento rinkimų pirmas ir antras turai. Dėl šios nutarimo nuostatos atitikimo Konstitucijai yra kreiptasi į Konstitucinį Teismą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi