Lietuvoje

2018.12.08 22:25

Švenčiamas palaimintojo J. Matulaičio paskyrimo Vilniaus vyskupu šimtmetis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.08 22:25

Lietuvos katalikai savaitgalį mini Jurgio Matulaičio paskyrimo Vilniaus vyskupu šimtmetį. Ta proga sostinės arkikatedroje atverta istorinė Šv. Petro koplyčia, kurioje tikintieji galės palaimintųjų vyskupų J. Matulaičio ir Teofiliaus Matulionio relikvijorius.

Palaimintojo Jurgio Matulaičio vyskupystės šimtmečio šventę vieni pirmųjų pradėjo J. Matulaičio parapijos tikintieji. Vilniuje jie surengė piligriminį žygį pėsčiomis nuo J. Matulaičio parapijos Viršuliškėse iki Arkikatedros. Būtent čia prieš 100 metų surengtas ingresas arba iškilmingas J. Matulaičio paskyrimas Vilniaus vyskupu.

Prieš iškilmingas šv. Mišias arkikatedroje, priminta ir apie J. Matulaičio paskyrimą Vilniaus vyskupu 1918 m. gruodžio 1 d. Šios pareigos jam teko permainingu laikotarpiu, kai kuriant nepriklausomą valstybę su sostine Vilniumi buvo ypač svarbi ne tik J. Matulaičio išmintis ir diplomatija, bet ir tai, kad jis lietuvis. Tuo metu Vilniuje dauguma gyventojų kalbėjo lenkiškai, o lietuvio vyskupo nebuvo net 250 metų.

Arkikatedroje atverta istorinė Šv. Petro koplyčia, kurioje nuo šiol bus galima išvysti ne tik J. Matulaičio, bet ir pernai antruoju palaimintuoju lietuviu tapusio T. Matulionio relikvijorius.

Plačiau apie tai – Giedriaus Vitkausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.