Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.13 09:14

Parlamentarai nerimauja, kad Lukiškių aikštė liks be Vyčio

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.10.13 09:14

Keli parlamentarai kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, klausdami, kodėl neatsižvelgiama į parlamento išreikštą valią Lukiškių aikštėje įamžinti Vytį. Jie teigia, kad Kultūros ministerijai inicijavus kūrybines dirbtuves, buvo išrinkti penki projektai, tačiau tik viename iš jų numatytas Vyčio paminklas. 

Pasak parlamentarų, jiems kyla klausimų dėl to, kaip organizuojamas Lukiškių aikštės memorialo konkursas. Kultūros komiteto narys Vytautas Juozapaitis mano, jog daroma viskas, kad Vyčio Lukiškių aikštėje nebūtų.

„Aš esu daugiau negu tikras, kad viskas daroma tam, kad taip ir atsitiktų. Iš tikrųjų dar kol kas yra žaidžiamas „demokratinis procesas“. Kultūros ministerija suorganizavo viešąsias kūrybines dirbtuves ir dabar pakvietė komisiją, į kurią įeina ir užsienio ekspertai. Tai vėlgi klausimas – kokiu pagrindu atvažiuoja tie ekspertai, ar buvo skelbiami kažkokie viešieji pirkimai – kaip skaidriai tai buvo atlikta. Labiausiai skauda dėl to, kad visuomeninė iniciatyva buvo paneigta“, – LRT RADIJUI kalbėjo V. Juozapaitis. 

Šių metų kovą „Vilmorus“ atlikta apklausa parodė, kad 76 proc. respondentų pritaria Vyčio paminklui Lukiškių aikštėje. Seimas gegužę už tai pasisakė beveik vienbalsiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10