captcha

Jūsų klausimas priimtas

Policija sulaukė pastiprinimo – 10-ies keturkojų

80-ies Lietuvos policijos tarnybinių keturkojų būrį papildė 10 vokiečių ir belgų aviganių, kurie jau pradeda pasirengimą tarnybai.
Asociatyvi BNS nuotr.
Asociatyvi BNS nuotr.

Šie nauji dresuojami keturkojai yra nuo 3 mėnesių iki pusės metų vokiečių ir belgų aviganiai.

„Žiūrima ir šunų sveikatos būklė, kokios yra jo prigimtinės savybės. Be abejo, mes atrinkdami stebėjome ir iš kokių šunų veislynų yra, kas tėvai, kokios yra giminingos jų linijos“, – apie šunų pasirinkimą pasakoja Kinologijos valdybos viršininkas Aleksandras Aleksandravičius.

Visi keturkojai gyvena savo šeimininko–kinologo namuose ir kartu lanko treniruotes. Kol kas tai tik pradiniai mokymai, nes, pasak kinologų, šuniukai dar tik darželinukai. Rimtesni mokymai prasidės, kai augintiniai paaugs, tada išlaikys baigiamuosius egzaminus ir bus pasirengę dalyvauti policijos operacijose.

„Jie gali sekti pėdomis, ieškoti daiktų, ieškoti pasimetusio žmogaus miške – tai gali būti grybautojai, uogautojai arba šiaip kažkokie pasiklydę žmonės jie. Taip pat jie gali padėti sulaikyti ir nusikaltėlį“, – teigia Kinologijos veiklos skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Budžienė.

Tarnybiniai keturkojai su šeimininkais išsivažinėjo po įvairius Lietuvos miestus, tačiau mokymus tęs Vilniuje.

Daugiau – Lauros Čiginskaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...