captcha

Jūsų klausimas priimtas

Psichologė paaiškino, kur glūdi nepasitikėjimo savimi priežastys

Kiekvienas kažkurioje srityje nepasitiki savimi, sako psichologė-psichoterapeutė Genovaitė Petronienė. Kaip ji pabrėžia, nepasitikėjimo priežasčių reikia ieškoti ilgai, nes jos glūdi giliai. 
Joe Gardner/Unsplash nuotr.
Joe Gardner/Unsplash nuotr.

„Kai žmogus nepasitiki savimi, jis gali elgtis dvejopai – vengti tų sričių, būti labai uždaras, o, kita vertus, jis gali labai persistengti. Tyrimai rodo, kad žmogus labiausiai nepasitiki savimi, savo intelektu, savo sugebėjimu protingai pasisakyti“, – pasakoja specialistė. 

Pasak jos, daugelis lietuvių vyrų nepasitiki savo statusu – jiems reikia, pavyzdžiui, brangaus automobilio, kad jaustųsi geriau. Daugelis moterų nepasitiki grožiu, ypač – paauglės ar vyresnio amžiaus moterys. Mamos nepasitiki savo mamyste, kai susilaukia pirmojo vaiko, aiškina G. Petronienė. 

Kaip ji pabrėžia, kiekvienas iš mūsų kažkokioje gyvenimo srityje nepasitikime savimi, o nepasitikėjimo savimi priežastys glūdi giliai.

„Yra du rezervuarai, iš kur sklinda tas nepasitikėjimas savimi. Pirmas – vaikystė: arba tėvai patys nepasitikėjo savimi (apie tai girdžiu ypač iš vyrų), arba tėvai per daug pasitikėjo savimi ir kritikavo vaiką, lygino jį su kitais, arba „hiperglobojo“, – pasakoja psichologė-psichoterapeutė.

Kita priežasčių grupė – jei žmogus patiria nesėkmes, pavyzdžiui, mokykloje, studijose, darbe. 

Plačiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...