Lietuvoje

2016.09.01 18:41

Vaikas susižeidė mokymo įstaigoje: kas atsakingas?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.01 18:41

Tėvai, išleisdami vaikus į darželį ar mokyklą pagrįstai tikisi, kad jie ten bus visiškai saugūs, tačiau kartais nutinka kitaip. Kas atsakingas, jei vaikas ugdymo įstaigoje ar jos priežiūroje susižeidė?

Advokatė Beata Vilienė pažymi, kad atsakomybė tenka tiek mokymo įstaigai, tiek vaikų tėvams.

„Stebime teismų praktiką, tai iš tikrųjų mokymo įstaigoms tokia kaltė kyla. Bet kartu pastebėčiau, kad kyla atsakomybė ir vaiko tėvams. <...> Vaikas irgi turi pareigas, jis turi elgtis tinkamai. Jeigu jis padarė žalą kitam vaikui, tai tokia atsakomybė kyla ir tėvams“, – sako advokatė.  

Anot jos, jei kokia nors nelaimė nutinka, pavyzdžiui, klasės išvykos metu, už tai atsako mokymo įstaigos atstovai.

„Jeigu vaikas yra mokymo, auklėjimo ar sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje, tokiu atveju ta institucija yra atsakinga už vaiką“, – sako B. Vilienė.

Kalbėdama apie mokyklos teritoriją ir vietas, kur dažniausiai vaikai susižeidžia, specialistė išskiria darbų kabinetus, sporto sales.

Plačiau apie tai – įraše.

Populiariausi

Istorijos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.07 12:46

Užduotis apie Landsbergį ir Brazauską įveikę abiturientai: per istorijos egzaminą reikėjo tiesiog pagalvoti istorikas: nuotolinis mokymas atskleidė brandos stygių; atnaujinta 13.18

14
Nijolė Bražėnaitė ir Juozas Lukša-Daumantas

Lietuvoje

2020.07.07 14:48

Žydų bendruomenė abejoja sprendimu skelbti 2021-uosius Lukšos-Daumanto metais politikai teigia, kad kreipimesi trūksta istorinių faktų

5