Lietuvoje

2016.03.14 12:20

Kaip taisyklingai įveikti Vilniaus geležinkelio stoties sankryžą

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.03.14 12:20

Žiedinė Vilniaus geležinkelio stoties sankryža – bene daugiausiai sumaišties mieste kelianti vieta. Pėstieji čia saugiai negali pereiti gatvės, o vairuotojai dažnai priversti pažeisti kelių eismo taisykles – ką jau kalbėti apie viešojo transporto stoteles pačioje sankryžoje ir jokiais ženklais nenurodytą išvažiavimo iš jos tvarką. Kodėl chaotišką stoties eismą sunku sureguliuoti – ir kaip eismo dalyviams elgtis?

Plati, intensyvi ir chaotiška – taip galėtume apibūdinti žiedinę Vilniaus sankryžą prie geležinkelio ir autobusų stoties. Pėsčiųjų srautai čia dideli, nuolat atvyksta ir išvyksta viešasis miesto transportas, tad, norint tvarkingai pervažiuoti šią vietą, reikia ypač atidžiai stebėti kitus eismo dalyvius. Tiesa, dažnai vairuotojai būna tiesiog priversti pažeisti kelių eismo taisykles.

„Šioje sankryžoje yra ilgos perėjos, ir vairuotojams sunku laikytis kelių eismo taisyklių. Taisyklėse pasakyta, kad reikia duoti kelią įžengusiems į važiuojamąją dalį. Mes matome, kokios ilgos yra pėsčiųjų perėjos, ir, kai į perėją įžengia pėsčiasis, jei visi vairuotojai praleistų taip, kaip reikalauja taisyklės, visi vairuotojai tiesiog stovėtų“, – sako Sigitas Kūjalis, Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresnysis specialistas.

Dar viena eismo įvykių ir bendros sumaišties priežastis – kelio ženklų trūkumas. Nepaženklintos ir eismo juostos. Ekspertai sako, kad dėl to ir susidaro situacijos, kai iš žiedinės sankryžos vairuotojai mėgina išvažiuoti, manevruodami iš trijų ar net daugiau skirtingų eilių.

Kad atsidūrę stoties sankryžoje žinotume, kokiomis taisyklėmis turime vadovautis, specialistai primena, kaip važiuoti žiedine sankryža, kuri nepažymėta jokiais kelio ženklais.

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ pasidomėjo, ar Vilniaus savivaldybė išgirdo gyventojų ir miesto svečių skundus dėl nesaugios ir neaiškios stoties žiedinės sankryžos. Pasirodo, šios vietos eismo gerinimo darbai pradėti praėjusiais metais. Kada nueiti iš traukinio į autobuso stotelę nebebus pavojinga?

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.