Lietuvoje

2020.04.21 10:47

Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybai vadovaus Ilma Skuodienė

Ignas Jačauskas, BNS2020.04.21 10:47

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai vadovaus Vilniaus savivaldybės vyriausioji patarėja socialinei politikai Ilma Skuodienė, antradienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija,

Pasak ministerijos, I. Skuodienė laimėjo konkursą pasirodžiusi geriausiai iš penkių dalyvavusių kandidatų. Ji tarnybai vadovauti pradės nuo gegužės 12 dienos. Keli konkursai į šias pareigas buvo rengiami nuo pernai rudens, tačiau jie neįvykdavo sulaukus per mažo susidomėjimo.

I. Skuodienė iki šiol dirbo Vilniaus miesto savivaldybėje vyriausiąja patarėja socialinės politikos ir įtraukiojo švietimo įgyvendinimo klausimais.

Pasak ministerijos, ši sritis apima socialinių paslaugų vystymą bei kokybiškų švietimo paslaugų prieinamumo didinimą specialiuosius poreikius turintiems vaikams.

I. Skuodienė taip pat turi ilgametę darbo patirtį nevyriausybinėse organizacijose. Ji anksčiau dirbo Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ Užsieniečių integracijos programos vadove, kai Vilniaus „Caritui“ vadovavo dabartinis socialinės apsaugos ministras Linas Kukuraitis.

Naujoji Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos vadovė yra įgijusi socialinių mokslų srities magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete, prieš tai baigė fizikos studijas Vilniaus pedagoginiame universitete. I. Skuodienė šiuo metu taip pat studijuoja programoje „Darbas su suaugusių grupėmis organizacijose” Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikoje.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba neturi vadovo nuo pernai lapkričio pradžios, kai kadenciją baigė tuometinė tarnybos vadovė Alina Jakavonienė. Laikinai direktorės pareigas ėjo direktoriaus pavaduotoja Vita Šulskytė.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba Lietuvoje yra atsakinga už vaiko teisių ir laisvių įgyvendinimą, gynimą ir apsaugą, tėvų galimybių rūpintis vaiku stiprinimą, vaiko interesų užtikrinimą, pagalbos vaikui ir šeimai organizavimo pagrindų nustatymą.

Statistikos departamento duomenimis, 2019 metais dėl smurto artimoje aplinkoje nukentėjo 979 vaikai, iš kurių 3 vaikai buvo nužudyti.

Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovas skiriamas ketverių metų kadencijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt