Lietuvoje

2020.04.01 15:25

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas 108 medikams

atnaujinta 17.42
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Augustas Stankevičius, BNS2020.04.01 15:25

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas 108 šalies medikams, trečiadienį BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė

„Šiai minutei yra 108 medikai: gydytojai, slaugytojai ir slaugytojų padėjėjai“, – BNS teigė D. Razmuvienė.

Vilniaus apskrityje koronavirusas nustatytas 39 medikams, Klaipėdos – 31, Kauno apskrityje – dešimčiai, Panevėžio – trims.

Taip pat Nacionalinis visuomenės sveikatos centras turi duomenų apie 25 Ukmergėje užsikrėtusius medikus, bet, pasak D. Razmuvienės, šis skaičius gali didėti, gavus patvirtinimų dėl naujų atvejų.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas trečiadienį BNS sakė, kad iš visų medikų mėginiai paimti, laukiama beveik pusšimčio atsakymų.

„Ištirta per 50 dirbančių medikų, jų visų atsakymai neigiami. Taip pat mėginiai paimti iš visų 282 medikų, kurie yra izoliacijoje, dar laukiam atsakymų dėl maždaug 50 medikų, atsakymus gal dar ir šiandien gausim“, – kalbėjo jis.

Pasak D. Varno, situacija ligoninėje turėtų pagerėti po savaitės, kai iš saviizoliacijos į darbą grįš „labai daug medikų“.

Šiuo metu dirba Ukmergės ligoninėje veikia vienas skyrius – slaugos. Jame gydoma apie 80 pacientų.

Tauragėje – 4 medikai saviizoliacijoje

Tauragės meras Dovydas Kaminskas teigia, kad 4 Tauragės medikai priversti laikinai izoliuotis.

„Sekmadienį (kovo 29d.) giminaičiai į Tauragės ligoninę, dėl sveikatos sutrikimų atvežė Šilutės rajono gyventoją. Pacientas gydytas Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje ir po 1 val., reanimobiliu pervežtas į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę, kurioje po tyrimų jam nustatyta COVID-19 infekcija“, – rašo meras.

Mero teigimu, medikų personalas priėmimo skyriuje dirbo su visomis apsaugomis. Pacientą prižiūrėję gydytojai taip pat buvo su apsaugomis, tačiau dėl visų saugumo nuspręsta, kad 4 asmenys turi izoliuotis.

„Tikėtina personalo užsikrėtimo galimybė – minimali. Darbuotojų sveikatos būklė bus stebima pagal SAM patvirtintus normatyvus. Epidemiologinį tyrimą atlieka Klaipėdos nacionalinis visuomenės sveikatos centras“ , – teigia meras.

Lietuvoje patvirtintas 581 koronaviruso atvejis, aštuoni užsikrėtusieji mirė, septyni – pasveiko.

Šiuo metu šalies ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 108 žmonės, iš jų 11 atvejų yra sunkūs.