Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.01 07:17

Čaplinskas įspėja: panašu, kad iš 7 koronaviruso atvejų 6 gali likti nepastebėti

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.01 07:17

Lietuvoje antradienio vakarą nustačius keturis koronaviruso atvejus, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 537.

Kaip LRT RADIJUI pasakojo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius, mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas, skaičiai rodo, kad Lietuvoje susirgimų kreivė šiek tiek plokštėja, tačiau džiaugtis dar anksti.

„Pagal diagnozuotus atvejus taip, bet nereikia būti per daug optimistu, nes mes tiriame dar tik tuos asmenis, kurie patys kreipiasi į gydymo įstaigas. Aišku, diagnostika plečiasi, prasidėjo panaudojimas greitųjų testų, bet dar viskas ateityje“, – sakė S. Čaplinskas.

Pasak profesoriaus, sunku pasakyti, ar padidintas tyrimų skaičius atskleis visą paveikslą, anot S. Čaplinsko, yra tikimybė, kad šalyje bus nemažai tokių, kurie jaus labai nežymius simptomus, o tai sudarys galimybę virusui plisti plačiau.

„Niekas neprieštarauja, kad jis per lėtas, tačiau yra kaip yra. Turime suprasti, iš 7 koronaviruso atvejų, panašu, kad 6 gali likti nepastebėti, jeigu testavimas bus toks aktyvus tik tų žmonių, kurie patys kreipiasi ir kuriems ateina eilė išsitirti. Maždaug 79 proc. atvejų naujus užsikrėtimus lemia tie žmonės, kurie yra arba besimptomiai, arba turi lengvas simptomines formas. Jei mes tiriami tik tuos, kurie atitinka tuos kriterijus, tai niekas neabejoja, kad bus daug tokių, kurie patys to nežinodami nešioja tą virusą“, – apie tyrimų svarbą net ir tiems, kurie nejaučia infekcijos simptomų sako S. Čaplinskas.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje antradienį bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 537.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose atliekami šie tyrimai.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Asmenys, kurių ėminiai paimti mobiliuose punktuose, bus informuoti apie tyrimo rezultatus.

Iki šiol šalyje nuo koronaviruso mirė aštuoni žmonės, kol kas pasveiko septyni asmenys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi