Lietuvoje

2020.03.22 15:14

Patvirtinti 24 nauji koronaviruso atvejai Lietuvoje, pirmasis atvejis Vilkaviškyje

KAM praneša apie izoliuotus asmenis Rukloje; atnaujinta 21.52
LRT.lt2020.03.22 15:14

Sekmadienio popietę Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie 24 naujų COVID-19 atvejų. Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, kad iš viso Lietuvoje nustatyta 131 COVID-19 atvejis. Vėliau SAM atstovė Gabrielė Banaitytė patikslino portalui LRT.lt, kad atvejų yra 129.

7 atvejai, patvirtinti Nacionalinėje visuomenės sveikatos laboratorijoje, nustatyti asmenims, kurie tyrimus atliko Vilniaus mobiliuosiuose punktuose. Apie šiuos atvejus informacija šiuo metu tikslinama. Vienas infekuotas asmuo grįžo iš Airijos, kitas kontaktavo su infekuota Ukmergės ligoninės gydytoja.

10 atvejų nustatyti VUL Santaros klinikų laboratorijoje. Keturi asmenys grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas – iš Ukrainos, kiti užsikrėtė jau Lietuvoje. Vienas jų – medikė, dirbusi tarptautiniame renginyje, du atvejai klasteriniai, kai užsikrečiama nuo artimo žmogaus. Du asmenys (ne medikai) užsikrėtė Ukmergės ligoninėje.

3 atvejai nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje. Vienas atvejis – įvežtinis iš Jungtinės Karalystės. Kiti du asmenys – šios ligoninės slaugytoja ir slaugytojos padėjėja. Medikės išvykusios į užsienį nebuvo, kita informacija tikslinama.

Jau anksčiau Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė apie tris naujus koronaviruso atvejus Klaipėdoje.

„Vakarinė Palanga“ skelbia, kad tarp šeštadienį paskelbtų dviejų COVID-19 diagnozuotų medikų vienas dirba Klaipėdos jūrininkų ligoninės Kraujagyslių chirurgijos skyriuje, apie tai pranešė pati ligoninė.

Teigiama, kad medikas savo iniciatyva kreipėsi dėl patikros. Medikas saviizoliacijos sąlygomis gydosi namuose.

Kauno klinikinėje ligoninėje patvirtinti 4 atvejai: vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas atvejis – klasterinis, dar vieno atvejo epidemiologija tikslinama. Tarp infekuotųjų – ir karys iš Nyderlandų.

Kaip skelbia Vilkaviškio savivaldybė, Vilkaviškio rajone nustatytas pirmasis COVID-19 atvejis. Asmuo gydosi Kauno klinikinėje ligoninėje. Asmuo buvo saviizoliacijoje, o pajutęs koronaviruso požymius kreipėsi pagalbos skambučiu į atitinkamas institucijas ir buvo išvežtas į Kauno klinikinę ligoninę. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, akd šis atvejis yra vienas iš 24, paskelbtų sekmadienį.

Su asmenimis, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus susisiekta, jie gaus instrukciją, kaip elgtis bei kokiu būdu jie bus pristatomi į gydymo įstaigą.

Patvirtinus COVID-19 kariuomenės dalinyje Rukloje, visi galimai turėję kontaktus, izoliuoti

Lietuvos kariuomenėje nustatyti pirmieji COVID-19 atvejai. Virusas nustatytas vienam civiliam darbuotojui ir vienam kariui iš Nyderlandų Karalystės, skelbia Krašto apsaugos ministerija.

Visi kontaktus galimai turėję darbuotojai ir kolegos izoliuoti namuose arba dalinio teritorijoje esančiose specialiose patalpose. Darbuotojas ir karys yra gydomi civilinėje gydymo įstaigoje, jų darbo vietos dezinfekuotos.

Civilis asmuo nuo kovo 11 d. jau buvo namuose, į karinį dalinį nevyko, virusas diagnozuotas kovo 21 dieną. Užsienio šalies kariui virusas diagnozuotas šiandien, imtasi visų rekomenduojamų atsargumo priemonių. Lietuvos kariuomenė toliau laikosi ir vykdo įmanomų rekomenduojamų atsargumo ir prevencijos priemonių siekdama maksimaliai pasaugoti karių sveikatą.

Biržų rajono savivaldybė skelbia, kad atvejis patvirtintas dar naktį, todėl šis atvejis įeina į 105 atvejus, kuriuos skelbė SAM.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11