Lietuvoje

2020.03.20 00:23

Patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai

atnaujinta 17.29
LRT.lt2020.03.20 00:23

Lietuvoje ketvirtadienio vakarą, prieš pat vidurnaktį, patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai, taip susirgimų šia liga skaičius šoktelėjo iki 48, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Penki iš naujausiai nustatytųjų atvejų įvežtiniai, pacientai šiuo metu izoliuoti ir gydomi: iš Lenkijos grįžęs asmuo šiuo metu yra Santaros klinikose, 2 grįžusieji iš Jungtinės Karalystės – Kauno klinikinėje ligoninėje, 2 asmenys grįžę iš Dominikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Du asmenys ketvirtadienį atvyko į vieną iš Vilniaus mobiliųjų punktų, kur imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Paėmus ėminius, asmenys įspėti, kad laukdami atsakymų turi izoliuotis namuose. Nurodymų jie noriai laikėsi. Penktadienį su jais susisiekta dėl pervežimo į Santaros klinikas.

Visais atvejais vyksta epidemiologiniai tyrimai.

Iš viso ketvirtadienį nustatyta 14 naujų koronaviruso atvejų šalyje.

Primename, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Grįžusiems iš užsienio 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Pajutus ligos simptomus būtina skambinti 1808 (nemokamai, visoje Lietuvoje, visą parą).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.