Lietuvoje

2020.03.19 18:33

Iš Kinijos į Lietuvą atkeliauja medicininės priemonės: ambasadorė pastebi, kad tokias siuntas išsiųsti vis sunkiau

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.19 18:33

Nuo koronaviruso atsigaunanti Kinija įvairioms šalims siunčia milijonines medicininių kaukių siuntas, viruso nustatymo priemonių, į infekcijos židinius keliauja ir kinų ekspertų komandos.

LRT TELEVIZIJAI Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė teigia, kad Kinija pagalbą siunčia nukentėjusioms valstybėms, kurioms trūksta priemonių, tačiau dabar susiduriama su problema – kaip Kinijos paramai pasiekti valstybes, kai daugumoje jų stipriai ribojimas judėjimas.

„Dabar Kinijos gamyklos dirba visu pajėgumu, pavyzdžiui, pora gamyklų Pekine per dieną pagamina po 0,5 milijonų kaukių, tai Kinija dabar jau pajėgi aprūpinti Europos Sąjungos valstybes ir kitas valstybes, kurioms tų kaukių reikia. Žinoma, dabar atsiranda problema, kaip tas kaukes ir kitus medicininius reikmenis nuskraidinti, nes jei vešime juos traukiniais, tai labai ilgai užtruks. Čia logistikos dalykai, bet kad priemonių yra, tai tiesa“, – tikino ambasadorė.

Žinios. Jau šiandien iš Kinijos pakils lėktuvas su suaukotomis apsaugos priemonėmis Lietuvos medikams

Jos teigimu, Lietuva iš Kinijos perka daug šaliai pandemijos metu reikalingų medicininių priemonių, kurių kiekis, anot jos, yra labai didelis. Priemonės, jei nebus didesnių nesklandumų, Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę.

Ambasadorė patikino, kad Lietuvą pasieks parama, kurioje bus pirštinės, medicininės kaukės. Tai pirmoji tokia siunta.

„Kinijos valdžia daugiausiai skyrė paramą tikrai labai sudėtingą situaciją turinčioms valstybėms, kaip, sakykime, Italija šiuo metu, Ispanija ar JAV. Arba jie dar duoda paramą toms valstybėms, kurios turi daug įtampų savo sveikatos apsaugos sistemoje, pavyzdžiui, Kambodža, Filipinai. Pačioms Europos Sąjungos valstybėms kol kas labai didelės paramos neskiria, dėl to, kad, pavyzdžiui, Lietuvos atveju mes dar neturime tiek daug atvejų nustatytų, kad atrodytų, kad tai labai bloga padėtis“, – sakė ambasadorė.

Pasaulyje plinta naujienos, kad Kinijoje išrasti vaistai nuo COVID-19. Kaip teigė I, Marčiulionytė, pati Kinija taip pat skelbia apie savo postūmį vaistų bei vakcinų srityje.

„Apie tai yra skelbiama ir Kinijoje daug kalba apie bandymus, kuriuos jie daro su įvairiausiais skiepais ir kalbama apie tuos vaistus. Taip pat yra rašoma, kad kokteilis vaistų, kuris buvo skiriamas gydymui AIDS, kurį manė, kad gali pritaikyti gydymui (COVID-19) nepasiteisino“, – teigė I. Marčiulionytė.

Iki ketvirtadienio 18 valandos Lietuvoje buvo patvirtinti 36 koronaviruso atvejai.