Lietuvoje

2020.03.05 15:17

Galimai išžagintai merginai „mažiau lakti ir raitytis“ pasiūlęs pareigūnas atsipirko vadovybės įspėjimu

LRT.lt 2020.03.05 15:17

Vilniaus apskrities policijos darbuotojų etikos komisija baigė nagrinėti policijos pareigūno skandalingus pasisakymus socialiniame tinkle. Didelio atgarsio visuomenėje sulaukusio įrašo internete autorius atsipirko įspėjimu.

Kaip teigiama pateiktoje išvadoje, komisija vienbalsiai nusprendė, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vyriausiasis patrulis pažeidė Lietuvos policijos darbuotojų etikos kodeksą.

„Etikos kodekso 7.1 punktas skelbia, kad pareigūnas privalo saugoti profesinę garbę ir elgtis taip, kad savo elgesiu ar veiksmais nediskredituotų savo vardo, policijos pareigūno, valstybės tarnautojo ar kito policijos darbuotojo statuso ir policijos autoriteto. Etikos kodekso 7.2 punktas numato, kad pareigūnas privalo visada atminti, kad savo elgesiu ir veiksmais jis rodo pavyzdį ir kad pagal jo elgesį bei įvaizdį sprendžiama apie visą policijos sistemą, jos pareigūnus ir kitus darbuotojus“, – skelbiama išvadoje.

Atsižvelgiant į komisijos siūlymą, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos viršininkas už etikos kodekso pažeidimą vyriausiajam patruliui skyrė įspėjimą.

LRT.lt primena, kad skandalas kilo po to kai Vilniaus policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai, neoficialiais duomenimis, naktiniame klube „Metelica“ išžagintos merginos.

Tuomet socialinėje erdvėje paplito šokiruojanti vieno pareigūno reakcija į šį įvykį.

„Mažiau lakt reikia ir raitytis ir nieko nebus“, – savo „Instagram“ paskyroje rašė, kaip matoma iš viešo vyro profilio, Vilniaus policijos pareigūnas Livijus S.

Po tokių viešų pasisakymų buvo priversta reaguoti ir sostinės policijos vadovybė, kuri pradėjo tyrimą.

Pats skandalingą įrašą patalpinęs patrulis vėliau viešai atsiprašė tiek visuomenės, tiek merginos.

„Kaip pareigūnas jaučiu atsakomybę ir tikrai netoleruoju prievartos – bet kokiu pavidalu. Nesiekiau ir jokiu būdu nenorėjau iššaukti tokio visuomenės supriešino“, – rašo pareigūnas.

Anot pareigūno Livijaus S., jis gailisi neapgalvotu įrašu, kurie galėjo įskaudinti ne tik nukentėjusią merginą, bet ir visuomenę.

„Tie emocijų ir minčių sukasi galvoje, labiausiai dabar norisi atitaisyti žalą dėl savo neapgalvotų žodžių, įskaudinusių žmones, kurie to išties nenusipelnė. Labiausiai apgailestauju ir atsiprašau ir taip jau kenčiančios merginos. Atsiprašau ir savo kolegų, kurie nenusipelnė būti pliekiami dėl mano kaltės. Tai man didelė gyvenimo pamoka“, – rašo pareigūnas.