Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.18 20:40

Komentaru skandalą įžiebęs pareigūnas atsiprašo merginos ir visuomenės: tai didelė gyvenimo pamoka

LRT.lt 2020.02.18 20:40

Antradienį socialinėje erdvėje paplitus policijos pareigūno reakcijai į incidentą, kuriame, neoficialiais duomenimis, naktiniame klube „Metelica“ buvo išžaginta mergina, kilo pykčio banga internete.

Policijos pareigūnas, apie incidentą internete patalpinęs tokį įrašą „mažiau lakt reikia ir raitytis ir nieko nebus“, sulaukė didelio visuomenės nepasitenkinimo, teko reaguoti ir sostinės policijos vadovams, kurie spręs dėl tolimesnių veiksmų.

Tiesa, antradienio vakarą pats skandalingą frazę „Instagram“ platformoje parašęs pareigūnas suskubo atsiprašyti.

„Kaip pareigūnas jaučiu atsakomybę ir tikrai netoleruoju prievartos – bet kokiu pavidalu. Nesiekiau ir jokiu būdu nenorėjau iššaukti tokio visuomenės supriešino“, – rašo pareigūnas.

Anot pareigūno Livijaus S., jis gailisi neapgalvotu įrašu, kurie galėjo įskaudinti ne tik nukentėjusią merginą, bet ir visuomenę.

„Tie emocijų ir minčių sukasi galvoje, labiausiai dabar norisi atitaisyti žalą dėl savo neapgalvotų žodžių, įskaudinusių žmones, kurie to išties nenusipelnė. Labiausiai apgailestauju ir atsiprašau ir taip jau kenčiančios merginos. Atsiprašau ir savo kolegų, kurie nenusipelnė būti pliekiami dėl mano kaltės. Tai man didelė gyvenimo pamoka“, – rašo pareigūnas.

Dėl įrašo situaciją aiškinsis ir pareigūno vadovai

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus atstovai LRT.lt teigė, kad informacija apie šį pareigūno veiksmą perduota vadovams ir jie priims sprendimus. Policijos vadovybė neslepia, kad tokius pareigūno pareiškimus vertina neigiamai.

„Informacija apie pareigūno išsakytą nuomonę perduota vadovams. Jie priims sprendimą dėl tolimesnių veiksmų. Tokia viešai išreikšta pareigūno nuomonė vertinama neigiamai.

Policijos sistemos darbuotojai nuolat instruktuojami dėl elgesio ir pasisakymų viešojoje erdvėje, jiems primenami principai, kur akcentuojama, kad darbuotojų bendravimas turi būti etiškas, skelbiama ir pasidalinta informacija tiksli, teisinga, nešališka, neprieštaraujanti organizacijos puoselėjamoms vertybėms, Lietuvos Respublikos įstatymams.

Pabrėžiama, kad darbuotojai neperžengtų bendravimo kultūros ribų (negali būti bendraujama įžeidžiai, vartojant necenzūrinius žodžius, netoleruojamas kitas netinkamas policijos sistemos darbuotojui bendravimas, diskredituojantis policijos profesiją).

Nors socialinių tinklų paskyra yra asmeninė, pareigūnai turėtų suprasti, kad tai – vieša erdvė ir joje derėtų atitinkamai elgtis“, – teigiama LRT.lt atsiųstame Policijos departamento Komunikacijos skyriaus atsakyme.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Revita Janavičiūtė patvirtino, kad informacija apie sostinės pareigūno pasisakymą socialinėje erdvėje apie galimai išžagintą merginą pasiekė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Saulių Gagą, kuris nutarė, kad pareigūno veiksmus vertins etikos komisija.

„Pareigūno veiksmus vertins etikos komisija“, – LRT.lt sakė R. Janavičiūtė.

Incidentas įvyko naktiniame klube

Kaip LRT.lt informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja, vasario 15 d. naktį, 2.12 val. gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vokiečių g. esančiame naktiniame klube, nepažįstamas vaikinas, panaudodamas fizinį smurtą, lytiškai santykiavo su mergina prieš jos valią. Į policiją dėl galimai išžaginto merginos kreipėsi jos draugė, o skundą parašė galimai nukentėjusi mergina.

Policijos atstovė patvirtino, kad šiuo metu atliekamas ikiteisminis pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 149 straipsnio 1 dalį, tai yra dėl išžaginimo. Šioje BK dalyje numatyta, kad tas, kas lytiškai santykiavo su žmogumi prieš šio valią panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti, ar kitaip atimdamas galimybę priešintis, ar pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle, baudžiamas laisvės atėmimu iki 7-erių metų.

„Šiuo metu, vykdant ikiteisminį tyrimą, niekas nėra sulaikytas, įtarimai nėra pareikšti, bet tai yra laiko klausimas, nes įvykis įvyko savaitgalį, tai bus atliekamos apklausos, kiti procesiniai veiksmai ir priimti atitinkami sprendimai“, – LRT.lt teigė J. Samorokovskaja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi