Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.18 11:58

Po šokiruojančio pareigūno komentaro apie galimai išžagintą merginą – policijos vadovų atkirtis

atnaujinta 12.24
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.02.18 11:58

Vilniaus policijos pareigūnams pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimai, neoficialiais duomenimis, naktiniame klube „Metelica“ išžagintos merginos, socialinėje erdvėje paplito šokiruojanti vieno pareigūno reakcija į šį įvykį. Policijos vadovybė tikina, kad tokius komentarus vertina neigiamai ir žada priimti sprendimą dėl tolimesnių veiksmų.

„Mažiau lakt reikia ir raitytis ir nieko nebus“, – savo „Instagram“ paskyroje rašė, kaip matoma iš viešo vyro profilio, Vilniaus policijos pareigūnas Livijus S.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus atstovai LRT.lt teigė, kad informacija apie šį pareigūno veiksmą perduota vadovams ir jie priims sprendimus. Policijos vadovybė neslepia, kad tokius pareigūno pareiškimus vertina neigiamai.

„Informacija apie pareigūno išsakytą nuomonę perduota vadovams. Jie priims sprendimą dėl tolimesnių veiksmų. Tokia viešai išreikšta pareigūno nuomonė vertinama neigiamai.

Policijos sistemos darbuotojai nuolat instruktuojami dėl elgesio ir pasisakymų viešojoje erdvėje, jiems primenami principai, kur akcentuojama, kad darbuotojų bendravimas turi būti etiškas, skelbiama ir pasidalinta informacija tiksli, teisinga, nešališka, neprieštaraujanti organizacijos puoselėjamoms vertybėms, Lietuvos Respublikos įstatymams.

Pabrėžiama, kad darbuotojai neperžengtų bendravimo kultūros ribų (negali būti bendraujama įžeidžiai, vartojant necenzūrinius žodžius, netoleruojamas kitas netinkamas policijos sistemos darbuotojui bendravimas, diskredituojantis policijos profesiją).

Nors socialinių tinklų paskyra yra asmeninė, pareigūnai turėtų suprasti, kad tai – vieša erdvė ir joje derėtų atitinkamai elgtis“, – teigiama LRT.lt atsiųstame Policijos departamento Komunikacijos skyriaus atsakyme.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Revita Janavičiūtė patvirtino, kad informacija apie sostinės pareigūno pasisakymą socialinėje erdvėje apie galimai išžagintą merginą pasiekė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Saulių Gagą, kuris nutarė, kad pareigūno veiksmus vertins etikos komisija.

„Pareigūno veiksmus vertins etikos komisija“, – LRT.lt sakė R. Janavičiūtė.

Kaip LRT.lt informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja, vasario 15 d. naktį, 2.12 val. gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vokiečių g. esančiame naktiniame klube, nepažįstamas vaikinas, panaudodamas fizinį smurtą, lytiškai santykiavo su mergina prieš jos valią. Į policiją dėl galimai išžaginto merginos kreipėsi jos draugė, o skundą parašė galimai nukentėjusi mergina.

Policijos atstovė patvirtino, kad šiuo metu atliekamas ikiteisminis pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 149 straipsnio 1 dalį, tai yra dėl išžaginimo. Šioje BK dalyje numatyta, kad tas, kas lytiškai santykiavo su žmogumi prieš šio valią panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti, ar kitaip atimdamas galimybę priešintis, ar pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle, baudžiamas laisvės atėmimu iki 7-erių metų.

„Šiuo metu, vykdant ikiteisminį tyrimą, niekas nėra sulaikytas, įtarimai nėra pareikšti, bet tai yra laiko klausimas, nes įvykis įvyko savaitgalį, tai bus atliekamos apklausos, kiti procesiniai veiksmai ir priimti atitinkami sprendimai“, – LRT.lt teigė J. Samorokovskaja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi