Lietuvoje

2020.03.01 22:46

Kauno klinikos siunčia žinią medicininių kaukių vagims: nuo koronaviruso jos neapsaugo

LRT.lt 2020.03.01 22:46

Kauno klinikų atstovai neslepia pasigedę medicininių kaukių. Medikai įtaria, kad jas slapčia išsinešė klinikų pacientai, tad šiems dar kartą praneša, kad kaukės nuo koronaviruso neapsaugo.

„Asmenims, kurie pastarosiomis dienomis išvykdami iš mūsų klinikos kaip padėkos už suteiktą pagalbą ženklą slapta išsinešinėjo mūsų medicinines kaukes su visomis dėžutėmis, norime priminti, kad jos nuo koronaviruso neapsaugo. Netgi priešingai – daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad panika ir stresas, kurio apimti pasielgėte taip neracionaliai ir net nusikalstamai, silpnina mūsų imunitetą bei didina organizmo imlumą infekcinėms ligoms. O prisidėjus egoistiniam tokio poelgio faktoriui bei vagystės karmai minėtas imlumas gali ir dar padidėti“, – rašoma sekmadienio vakarą Kauno klinikų socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbtame įraše.

Kauno klinikų atstovai perspėjo, kad kaukes galėtų laikyti seifuose, nukreipti pacientus į specialiai koronaviruso epidemijai parengtas ligonines, bet tai esą problemos neišspręstų.

„Galime skirti papildomai personalo kovai su bandančiais konfliktuoti ir nepaklusti įsigaliojusioms taisyklėms bei laikiniems apribojimams. Galime daug. BET. Kiekviena tokia intervencija sukelia nepatogumų, kainuoja laiko ir, svarbiausia, papildomo darbo, kurio šiuo metu, patikėkite, ir taip netrūksta“, – tvirtina Kauno klinikos.

„Nei grikiai, nei medicininės kaukės (ypač vogtos), nei kova už teises ar prieš apribojimus mūsų neišgelbės. Išgelbės NEPANIKAVIMAS, PASITIKĖJIMAS medikais ir kitais profesionalais, ĮSIKLAUSYMAS į jų prašymus ir SUPRATINGUMAS, SUPRATINGUMAS, SUPRATINGUMAS“, – toliau aiškina Kauno klinikų atstovai.

Kauno klinikų medikai neslepia, kad šiuo metu darbo sąlygos, kai Lietuva gauna vis daugiau įvairios informacijos apie plintantį koronavirusą, nėra lengvos ir jie mieliau dirbtų „komforto zonoje“.

„Mieliau dirbtume kaip dirbę savo komforto zonoje ir nematytume problemų. Ligoninės administracija turbūt taip pat mieliau ramiai miegotų naktimis, užuot versdamasi per galvą, kad tik mums ir, svarbiausia, Jums, nieko nepristigtų.

Didžiulius informacijos srautus ir operatyvius veiksmus koordinuojantys Ministerijos, Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro žmonės veikiausiai taip pat dirbtų ne 24/7 režimu. Tačiau visi suprantame, kad šioje situacijoje reikia elgtis taip, kaip ne visada norisi elgtis, ir daryti tai, ką reikia daryti. To supratingumo viliamės ir iš mūsų visuomenės“, – į pacientus kreipiasi Kauno klinikų medikai.

Kauno klinikų medikai tikino, kad kovoje su koronavirusu visi gali padaryti klaidų, mat tai yra naujas virusas, kuris prieš porą mėnesių „net gimęs nebuvo“. Dėl to, kaip ragino medikai, pacientai tiesiog turėtų nepanikuoti ir vykdyti oficialių pareigūnų paskelbtas rekomendacijas.

„Užuot desperatiškai ieškoję kaukių, kurios nepadeda, įmantrių dezinfektantų, kuriuos puikiai atstoja paprastas muilas, grikių, kurių nevalgote, eikite pasidžiaugti prasidėjusiu pavasariu! Džiaugsmas, kaip rodo tyrimai, stiprina imunitetą. Dažnai plaukite rankas, venkite masinių susibūrimų uždarose patalpose, laikykitės kitų PATIKIMŲ, Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintų, rekomendacijų – ir viskas bus gerai!“, – „Facebook“ rašė medikai.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI