Lietuvoje

2019.10.23 11:33

Alytuje gaisrą gesinusiems ugniagesiams ministrė žada premijas, atostogas, reabilitaciją

atnaujinta 12.54
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.10.23 11:33

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigė, kad gaisro Alytuje gesinimas, vertinant darbų organizavimą, turėjo „sisteminių netolygumų“. Vis dėlto ji teigė esanti patenkinta ugniagesių darbu ir žada jiems papildomas atostogas, pinigines premijas, reabilitaciją.

Į opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos posėdį iškviesta R. Tamašunienė, kalbėdama apie gaisro Alytuje gesinimą ir gaisro pasekmių likvidavimą, pripažino, kad nesklandumų būta.

„Matau tuos sisteminius netolygumus, kurių neturi būti ir jie turi būti pataisyti“, – pažymėjo vidaus reikalų ministrė.

Nepaisant to, kaip sakė R. Tamašunienė, ugniagesiai į įvykį sureagavo tinkamai, Alytaus miesto savivaldybė taip pat talkininkavo jiems ir kitoms tarnyboms efektyviai.

„Ugniagesiai buvo aprūpinti maistu, sudarytos poilsio sąlygos“, – tikino ministrė.

Ji atmetė viešojoje erdvėje pasipylusias diskusijas dėl to, kodėl gaisras Alytuje nebuvo gesinamas sraigtasparnio pagalba. R. Tamašunienė savo ruožtu tvirtino pasitikėjusi ugniagesių ir kitų specialistų rekomendacijomis.

„Pasitikiu profesionalų nuomone. Manau, kad sprendimai padaryti tinkamai ir gaisras yra suvaldytas“, – aiškino ministrė.

R. Tamašunienė priminė, kad dėl gaisro Alytuje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Anot jos, policijos įvykio vietoje dirba iki šiol.

„Policija iki šiol yra Alytuje ir talkina savivaldybėje“, – pažymėjo R. Tamašunienė.

Vidaus reikalų ministrė teigė, kad Alytuje gaisrą gesinusiems ir tebegesinantiems ugniagesiams bus skirtas ypatingas dėmesys. Ji teigė, kad visiems šiems ugniagesiams bus tikrinama sveikata, jei reikės – bus suteikta reabilitacija. Be to, kaip teigė R. Tamašunienė, ugniagesiai bus įvertinti ir premijomis.

„Su vadovybe kalbamės suteikti ir papildomų atostogų ugniagesiams, taip pat bus įvertinti visų dirbusių gaisre ugniagesių nuopelnai tiek premijomis, tiek apdovanojimais“, – dėstė R. Tamašunienė.

Pripažįsta klaidas

Ji pakartojo pripažįstanti, kad kovojant su liepsnomis Alytuje ir gaisro padarinių likvidavimo darbais kilo problemų.

„Matome daug sisteminių trūkumų. Nesakome, kad viskas yra tvarkoje“, – komentavo R. Tamašunienė.

Anot jos, tai, kad Lietuvoje reikia stiprinti civilinę saugą, parodė ir „Astravo pratybos“.

Šiuo metu, pasak R. Tamašunienės, „kiekvieną valandą“ ministerija gauna informaciją apie gaisro gesinimo darbus, nuolat palaikomas ryšys su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu.

„Sudegusią padangų masė bus išvežta į Šiaulius, į įmonę „Toksika“. [...] Pradėti likvidavimo darbai, padangų masė dar smilksta“, – komentavo ministrė.

„Aš kaip pilietė, pasakysiu, kad tikrai žmonės sunerimę, tas kvapas, pasikeitus vėjo krypčiai, juntamas – ir suodžių, ir smalkių. Ir dabar visos pastangos dedamos ir mes talkiname savivaldybei, kad likviduotume padarinius ir Alytus tos smarvės kuo greičiau atsikratytų“, – teigia R. Tamašunienė.

R. Tamašunienė, paklausta apie patirtų nuostolių kompensavimą, priminė, kad tokiose situacijose žalų kompensavimui skirtas Valstybės rezervinis fondas.

„Yra Valstybės rezervinis fondas. Kreipiamasi į Vyriausybę ir Vyriausybė kompensuoja nuostolius. Bet šiuo atveju yra ir įmonė“, – atkreipė dėmesį R. Tamašunienė.

Ji tvirtino nenorinti pateikti išankstinės nuomonės apie įmonę, kurioje kilo gaisras, mat šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, bet, kaip užsiminė R. Tamašunienė, yra tikimybė, kad dalį nuostolių galėtų atlyginti ir pati įmonė.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ Alytuje kilo praėjusio trečiadienio naktį. Penktadienį gaisras lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba ir toliau, nes padangos gaisravietėje dar smilksta. Vėjo nešami teršalų debesys yra pavojingi žmonių sveikatai ir gamtai. Ekstremali situacija paskelbta Alytaus mieste ir Alytaus rajone.

Ketvirtadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8