Lietuvoje

2019.10.23 10:20

Alytaus meras netveria pykčiu: tarnybos domisi, kas, iš kur ir kada veža maistą ugniagesiams

veterinarų išvada dėl apylinkėse rasto kiškio: nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo
LRT.lt, BNS, ELTA2019.10.23 10:20

Jau savaitę Alytus kovoja su milžinišku gaisru, kilusiu miesto pakraštyje esančioje padangų perdirbimo gamykloje. Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, esantis pačiame įvykių epicentre, vėl stebisi biurokratija šalyje.

Anot mero, tarnybos pradėjo domėtis, kas veža ugniagesiams ir kitiems dirbantiesiems įvykio vietoje maistą ir ar turi atitinkamus leidimus tą maistą tiekti.

„Ekstremali padėtis. Dabar visokios tarnybos tarnybėlės puola klausinėti, kas veža maistą, ar yra maisto gamybos licencijos, ar turi leidimus vežioti maistą ir pan. Prašo kontaktų, pavadinimų, klausia, kada konkrečiai maistas vežamas. Ar čia veikti neturi ką, ar čia tiesiog taip už gerumą padėkojama šiais laikais?“ – socialinio tinklo paskyroje piktinosi meras.

N. Cesiulis ironiškai klausia, ar kokių nors leidimų reikėtų ir paprastai moteriai, kuri nusprendė į gaisravietę atnešti lietuviškų lašinių ir duonos? Meras neslepia – tokie dalykai kelia nuostabą ir pyktį.

„Dabar galvoju apie tą ponią, kuri lašinukus iš namų vyrams pjaustė. Juk nei gamybos licencijų, nei transportavimo leidimų. Ką kalbėti apie tai, kad vyrai valgo juodom rankom ir panagėm. Nes tiesiog jos jau nebeatsiplauna. Gal kokia sanitarinė gali atvažiuoti. Mums jūsų tikrai trūksta“, – feisbuke rašo meras.

Alytaus vadovas pasidžiaugė, kad gaisravietės epicentre darbai, sulaukus reikiamos technikos, kaip reikiant įsibėgėjo, papildomos priemonės leis dar labiau priartėti prie gaisro likvidavimo.

„Norėčiau pasakyti, kad jau viskas – šiukšles renkam. Bet dar ne. Padangos vis dar dūmina ir toliau daro savo juodą darbą. Šiandien įvarysim dar vieną didelę mašiną, bus jau 4, todėl turėtume stipriai pasistūmėte likviduojant gaisrą“, – naujausiomis žiniomis pasidalijo N. Cesiulis.

Vienijasi: žmonės paaukojo jau 40 tūkst. eurų

Dar šios savaitės pradžioje buvo sukurtas specialus fondas, kuriame renkamos lėšos ugniagesių premijoms ir gaisro padarinių šalinimui. N. Cesiulis neslepia džiaugsmo – trečiadienio rytą fondo sąskaitoje jau daugiau nei 40 tūkst. eurų.

„Ir, nepaisant visų nesąmonių ir pokštų, kokius mums krečia, kas tik netingi, žmonės savo didvyrius myli – į savivaldybės sąskaitą jau sukrito virš 40 000 eurų. Gavau žinutę, kad vienas mokinukas pervedė iš savo sąskaitos 1 eurą. Sakau, oi, ačiū. Man sako, bet žinokite, jis tik tiek ir turėjo. Atidavė viską. Stoviu, akis ir gerklę graužia. Šį kartą ne nuo dūmų“, – gyventojų vieningumu džiaugėsi meras.

Gaisrą Alytaus gamykloje gesinantiems ugniagesiams „Norfa“ skirs 10 tūkst. eurų

Bendrovė „Norfos mažmena“ nusprendė skirti 10 tūkst. eurų ugniagesiams, gesinantiems gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.

„Norfa“ atiduoda pagarbos duoklę ugniagesiams, kurie sugebėjo pažaboti gaisrą, dirbdami sunkiomis sąlygomis, rizikuodami savo sveikata, o gal ir gyvybėmis ir, sprendžiant iš visko, nesulaukdami laiku pagalbos iš tų, kurie tą pagalbą turėjo suteikti“, – sakė „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Veterinarų išvada: Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo

Alytaus apylinkėse rastas kiškis nugaišo dėl kvėpavimo nepakankamumo ir kitų komplikacijų, trečiadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Pranešime teigiama, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliktas patologinis anatominis gaišenos tyrimas.

Jo metu kiškio trachėjoje rasta suodžių, nustatyta plaučių edema, pastebėtos kraujosruvos plaučiuose, taip pat kvėpavimo takų, kvėpavimo ir vidaus organų hiperemija (kraujavimas).

Vaizdo įrašas, kuriame – leisgyvis kiškis, socialiniame tinke „Facebook“ išplito praėjusią savaitę.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis antradienį teigė, kad kiškis greičiausiai nugaišo dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje sukeltų padarinių.

„Prisimenate tą mirusį zuikį? Ką tik neoficialiai gavau žinią iš Veterinarijos tarnybos, kad zuikis greičiausiai mirė nuo šio gaisro sukeltų padarinių, specialistai pasakojo suradę suodžių. Toliau bus aiškinamasi dėl sunkiųjų metalų. Jei tai bus patvirtina oficialiai – liūdna bus, ne tas žodis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Alytaus vadovas.

Praėjusią savaitė socialiniuose tinkluose plito ir nusilpusių paukščių, žalčio nuotraukos.

Tarnyba ragina gyventojus nedelsiant pranešti visą parą veikiančiu numeriu apie šiomis dienomis pastebėtus nugaišusius naminius arba laukinius gyvūnus.

Taip pat patariama stebėti naminius gyvūnus ir paukščius, o įtarus sveikatos sutrikimų kreiptis į veterinarus ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padalinius.

LRT.lt primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt