Kultūra

2018.05.21 16:43

„Pasakojimų“ parodų cikle – G. Patiachvili kūryba

LRT.lt2018.05.21 16:43

Savicko paveikslų galerijos ciklą „Pasakojimai“ tęsia dailininkas Guela Patiachvili gyvenantis ir kuriantis tarp Gruzijos ir Prancūzijos. Į tapybos parodos „Gūsis“ atidarymą lankytojai kviečiami gegužės 25-ąją.

Gimiau 1964 m. Tbilisyje. Tapyba lydi mane nuo vaikystės. Pirmiausia pradėjau tapyti daiktus, kurie mane supo, o vėliau – tai, ko niekad nesu matęs ir, ko gero, tai, kas netgi neegzistuoja.

Baigęs Technologijos universitetą nusprendžiau atsiduoti tapybai, rašymui ir mąstymui, kurie mano šeimoje ir visuomenėje yra laikomi nepraktiškais.

Aštuoniasdešimtųjų pabaigoje Tbilisyje, kaip ir kituose didžiuosiuose Rytų Europos miestuose, pripildytuose energijos ir idėjų, ore tvyrojo laisvės kvapas ir pojūtis, kad viskas yra įmanoma. Tai buvo mano kūrybinių eksperimentų ir profesionalios informacijos įgyjimo pradžia, leidusi man imtis įdomių projektų ir susipažinti su įdomiais žmonėmis. Tai buvo kinas, teatras, literatūra ir, žinoma, tapyba.

Parodos tema – „Gūsis“ – viena iš pristatomų darbų psichologinių linijų, turinčių daugybę reikšmių, pavyzdžiui, sprogti, nugrimzti į užmarštį, priblokšti, atsikratyti pykčio, būti užgesintam, atskleisti niekam tikusią idėją, patirti netikėtą smūgį, išpūsti orą, susižavėti ir kt.

Tie dominuojantys vaizdai, dažniausiai esantys ant absurdo ribos, yra sudėtinis kasdienio gyvenimo vaizdas, susidedantis iš garbinamų veikėjų nerealistiško, pasąmoninio ir aklo cinizmo. Be to, šie veikėjai yra dalis mane supančios aplinkos“, – pasakoja autorius savo prisistatyme.

G. Patiachvilio tapybos kūrinių parodos „Gūsis“ iš ciklo „Pasakojimai“ atidarymas vyks gegužės 25 d., 18 val. Savicko paveikslų galerijoje.

Parodų cikle „Pasakojimai“ eksponuojami menininkų iš visos Lietuvos, taip pat kviestinių užsienio autorių, turinčių savitą ryšį su Lietuva, kūriniai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.