Eismas

2019.04.16 18:10

Dviračių ir paspirtukų registracija: vagystės atveju lengviau susigrąžinti

Giedrė Čiužaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.04.16 18:10

Yra nemažai atvejų, kai pavogtus dviračius ar paspirtukus pareigūnai randa, tačiau nežino, kam juos grąžinti, LRT RADIJUI sako pirmojo policijos komisariato atstovė Liliana Malinovskaja. Anot jos, norint užregistruoti minėtas transporto priemones, reikalingas jų numeris.

L. Malinovskajos teigimu, dviračiai, kaip ir automobiliai, turi savo gamyklinius numerius, pagal kuriuos galima nustatyti šios transporto priemonės savininką: „Dažniausiai visi dviračiai turi tą numerį, kurį suvedame į policijos sistemą.“

Pasak pašnekovės, paprastai dviračio registracijos numerį galima rasti ant dviračio rėmo: „Jį galima rasti po pedalais, prie pat vairo arba ant rėmo šono. Dažniausiai tai yra 12 ženklų numeris.“

Policijos atstovė pastebi, kad gali būti registruojami ir paspirtukai, tačiau jų numeris yra žymimas kiek kitaip – ant šios transporto priemonės yra užklijuotas lipdukas, kurį galima nuskenuoti.

Šalia policijoje registruojamos transporto priemonės suvedami ir kiti duomenys: savininko kontaktai, dviračio ar paspirtuko modelis bei pavadinimas.

L. Malinovskaja pabrėžia – norint užregistruoti dviratį ar paspirtuką policijoje, transporto priemonės numeris yra būtinas.

„Vagystės atveju, kai jūs kreipsitės dėl pavogtos transporto priemonės, turėsite pateikti to dviračio duomenis. Neužtenka vien ateiti ir pasakyti, kad iš manęs pavogė oranžinį dviratį ir tiek. Jeigu dviračio dokumentų nėra, vis vien reikia turėti tą numeriuką.

Kai yra tikslus numeris, ypač, kai jis registruotas policijoje, tada nereikia nieko įrodinėti. Jeigu surandame užregistruotą dviratį, tai žinome, kam jį grąžinti.“, – teigia pašnekovė.

Policijoje užregistravus dviratį ar paspirtuką, transporto priemonei išduodamas lipdukas „Registruota policijoje“. Kaip teigia policijos atstovė, tai yra puiki prevencinė priemonė, atbaidanti nusikaltėlius nuo vagysčių.

Anot L. Malinovskajos, prieš užregistruojant dviračio ar paspirtuko duomenis, sistema patikrina, ar norima užregistruoti transporto priemonė nėra vogta: „Jeigu matytume, kad dviratis yra paieškomas, mes jį iškart konfiskuotume.“

„Jeigu policijoje registruotas dviratis ar paspirtukas yra pavogiamas, jis paskelbiamas paieškomu. Jeigu tokia transporto priemonė surandama, policija gali ją grąžinti savininkui.

Deja, žmonės ne visada kreipiasi ir praneša apie vagystę. Jie galvoja, kad dviratis nebus surastas, tačiau per įvairias kratas jie dažnai būna surandami“, – LRT RADIJUI tvirtina L. Malinovskaja.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.