Verslas

2019.03.20 06:28

Prasideda gyventojų pajamų deklaravimas: ką būtina žinoti?

Mindaugas Laukagalis, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.03.20 06:28

Prasideda pajamų ir turto deklaracijų teikimas už praėjusius metus.

Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia, kad suformuota beveik du milijonai preliminarių deklaracijų, kurių didžioji dauguma visiškai užpildytos, todėl gyventojams tereikės jas peržiūrėti ir patvirtinti.

Inspekcija sako, kad pajamas deklaruoti patogiausia mokesčių inspekcijos interneto svetainėje ar išmaniesiems telefonams skirtoje programėlėje.

Gyventojams, kurie nesupranta, kaip tą padaryti arba neturi prieigos prie interneto, deklaruoti pajamas padės specialistai. Jie gyventojus konsultuos telefonu arba priims inspekcijos padaliniuose.

Iki gegužės 2-osios pajamas privalo deklaruoti visi, kurie praėjusiais metais užsiėmė individualia veikla ar gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius. Taip pat tie, kuriems pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis, individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai.

Deklaruojantieji pajamas gali skirti dviejų procentų paramą ne pelno siekiančioms organizacijoms ir procentą politinėms partijoms.

Reportažas apie mokesčius nuo 43:00.

Labas rytas, Lietuva I dalis

VMI mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė sako, kad šiemet didesnių pasikeitimų nėra daug, tiesa, aplinkybė viena, kad šiais metais, deklaruojant pajamas už 2018-uosius metus, gyventojams nereikės deklaruoti sumų dėl papildomo neapmokestinamo pajamų dydžio, taip vadinamo neapmokestinamo pajamų dydžio už vaikus.

„Deklaracijas teikti jau galima, dalis gyventojų, apie 10 tūkst. tą jau padarė, o dabar deklaracijas galima pateikti iki gegužės 2 dienos. Norime priminti, kad laiko yra visas mėnuo, nebūtina tai padaryti pirmąsias dvi ar tris dienas, tiesa, geriau nepalikti to ir paskutinėms valandoms. Ragintume savo laiką susiplanuoti ir pasirinkti mažiau užimtą momentą, kad būtų lengviau ir paprasčiau susitvarkyti mokestinius reikalus“, – laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo Stasė Šnirienė.

Specialistės teigimu, asmenų sąrašas, kam būtina pateikti pajamų ir turto deklaracijas, iš esmės lieka tas pats.

„Labai svarbu, kad deklaracijas pateiktų žmonės, kurie vykdė individualią veiklą, taip pat tie, kurie yra gavę turto pajamų, žinoma tie, kurie nori susigrąžinti pajamų mokestį. Žinoma, deklaracijas turi pateikti ir tie, kurie užima atitinkamas pareigas“, – sakė specialistė.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt