Naujienų srautas

Verslas2020.04.01 15:19

Siekiant išsaugoti turizmo verslą, Vyriausybė pritarė, kad už neįvykusią kelionę klientui būtų siūlomas kuponas

BNS 2020.04.01 15:19

Siekiant išsaugoti turizmo verslą ir keliautojų lėšas dėl koronaviruso krizės atšaukus keliones jų organizatoriai galės siūlyti klientams vienerius metus galiojantį kuponą.

Jo vertė turės būti ne mažesnė, nei už kelionę sumokėta suma.

Tokiam Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui keisti Lietuvos turizmo įstatymą trečiadienį pritarė Vyriausybė. Galutinį sprendimą priims Seimas.

Laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, jog tai leis susitarti, kad turistai neprarastų sumokėtų pinigų, o agentūros išsaugotų darbo vietas, išvengtų bankroto ar nemokumo.

Siūloma, kad žmogui nepanaudojus kupono per 12 mėnesių, kelionių organizatorius privalės per 14 dienų grąžinti sumokėtus pinigus.

Seimo ekonomikos komitetas antradienį pritarė Lietuvos turizmo asociacijos siūlymui įteisinti kuponus, suteikiančius teisę neišvykusiems į suplanuotas keliones žmonėms atostogauti vėliau.

Asociacijos atstovė Viktorija Molytė sakė, kad ankstesni Vyriausybės pasiūlymai neatitinka nebeveikiančių įmonių poreikių. Anto jos, kelionių agentūros už dėl pandemijos atšauktas keliones pinigų grąžinti neturėtų, o išeitis būtų kuponai.

„To grąžinimo prie tokių aplinkybių, kai pasaulinė pandemija, uždarytos sienos – niekas tų pinigų negrąžina“, – komiteto posėdyje sakė V. Molytė.

Anot V. Molytės, kuponų sistemą jau turi Lenkija, Malta, Belgija, Prancūzija ir Italija.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, Lietuvoje veikia 252 kelionių organizatoriai, iš jų 116 – išvykstamojo, 40 – vietinio, 96 – atvykstamojo turizmo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi