Naujienų srautas

Verslas2020.04.01 14:40

Vyriausybė nuo šeštadienio uždraudė keleiviams skrydžius ir susisiekimą keltais

atnaujinta 16.42
Ignas Jačauskas, BNS 2020.04.01 14:40

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nuo šeštadienio nakties drausti keleiviams vykti lėktuvais bei keltais, išskyrus keltą iš Kylio į Klaipėdą.

„Nustatoma, kad nuo 2020 metų balandžio 4 dienos 00 val. 00 minučių draudžiama į Lietuvos respubliką keleiviniais laivais, keltais gabenti keleivius ir jų lengvuosius automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis–Klaipėda–Kylis arba turint vidaus reikalų ministro, ar jo įgalioto asmens leidimą“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Vyriausybės nutarimo dėl karantino pakeitimuose taip pat numatyta, kad nuo šeštadienio nakties draudžiami skrydžiai keleiviams vežti iš ir į Lietuvos oro uostus, išskyrus atskirą Lietuvos transporto saugos administracijos leidimą, suderinus su susisiekimo bei užsienio reikalų ministrais.

Ribojimai nebus taikomi prekių judėjimui. Tai reiškia, kad keltais į Lietuvą galėtų atvykti krovininis transportas, lėktuvais – gabenamos siuntos.

Uždariusi keleivių judėjimą, Vyriausybė dar paliko galimybes po šeštadienio atvykti į Lietuvą kelių transportu per sieną su Lenkija ir Latvija, tačiau tik dviejuose pasienio patikros punktuose – atitinkamai Kalvarijos–Budzisko ir Saločių–Grenstalės. Ribojimai negalios diplomatiniam transportui. Numatyta, kad šiuose punktuose visi grįžusieji bus tikrinami dėl koronaviruso.

Prastovos – tik išnaudojus kitas galimybes

Nutarimu taip pat numatyta, jog biudžetinėms, sveikatos priežiūros įstaigoms darbuotojams prastovos būtų skelbiamos „tik išnaudojus visas darbo organizavimo formas ir būdus“, jei darbuotojas negali dirbti nuotoliniu būdu ar nesutinka su darbdavio pasiūlymu atlikti kitą darbą.

„Šis sprendimas pasiūlytas po to, kai buvo gauti tam tikri signalai dėl nuostatų nesilaikymo, nors finansavimas įstaigoms yra užtikrintas“, – sakė A. Veryga.

Uždrausti ir plaukiojimai pramoginiais, sportiniais ar kitais laivais, jei jais plaukia daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimos narius. Ministro teigimu, šia spraga ėmė naudotis kai kurie verslininkai, organizuodami renginius laivuose.

Išimčių, kam leidžiama prekiauti, sąrašą Žemės ūkio ministerijos prašymu papildė ir „viešosios prekybos vietos“. Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, ši nuostata dar bus detalizuota, nes turimi omenyje ūkininkų turgeliai.

S. Skvernelis: repatriacinių skrydžių dar bus

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad repatriacinių skrydžių dar gali būti ir po šeštadienio, bet jie „bus kaip išimtis“.

„Proaktyvios pozicijos, ką darėme iki šiol ieškodami ir suteikdami galimybes grįžti, tikrai netaikysime. Dėl paminėtų išimčių – taip, jei mes matysime, kad jei yra reikalinga, susikaupusi kritinė masė, kritinis būtinumas, tokį sprendimą numatyta padaryti“, – po posėdžio žurnalistams sakė jis.

S. Skvernelis pabrėžė, kad Vyriausybė leido sprendimus dėl piliečių priimti atskiriems ministrams, suderinus su Vyriausybe.

Lietuvoje kovo 16 dieną paskelbtas karantinas, uždarytos šalies sienos, išskyrus grįžtančius Lietuvos piliečius ir išvykstančius užsieniečius. Taip pat iki karantino pabaigos leidžiama užsieniečiams kirsti Lietuvą tranzitu. Į šalį grįžę asmenys privalo izoliuotis 14 dienų.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, į Lietuvą nuo karantino pradžios specialiais skrydžiais ir keltų reisais grįžo apie 3 tūkst. piliečių – maždaug pusė visų užsiregistravusių diplomatinėse atstovybėse užsienyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi