Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Prezidentė: didieji pasaulio verslai investuoja Lietuvoje

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiko su didžiausios pasaulyje draudimo bendrovės AIG vadovais ir aptarė verslo plėtros galimybes mūsų šalyje. Jungtinių Amerikos Valstijų kapitalo įmonė įsteigė paslaugų centrą Vilniuje, kuriame bus sukurta 400 naujų darbo vietų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiko su didžiausios pasaulyje draudimo bendrovės AIG vadovais ir aptarė verslo plėtros galimybes mūsų šalyje. Jungtinių Amerikos Valstijų kapitalo įmonė įsteigė paslaugų centrą Vilniuje, kuriame bus sukurta 400 naujų darbo vietų.

Jau 95 metus veikianti bendrovė AIG aptarnauja 90 milijonų klientų visame pasaulyje. Kompanija daugiau nei 100 šalių turi savo filialus, kuriuose dirba daugiau nei 65 tūkst. darbuotojų.

„Didžiosios pasaulio kompanijos vis dažniau pasirenka Lietuvą savo verslo plėtrai. Tai rodo, kad esame patikima šalis, turinti ne tik išsilavinusių ir darbščių piliečių, bet ir gerą verslo infrastruktūrą bei stabiliai augančią ekonomiką“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, nuoseklus darbas, stiprinant Lietuvos patrauklumą užsienio investuotojams, duoda apčiuopiamų rezultatų. Per pastaruosius trejus metus stambios užsienio kapitalo įmonės Lietuvoje sukūrė 4,5 tūkst. naujų darbo vietų. Pasaulio banko atliekamas „Doing Business“ tyrimas mūsų šalį įtraukė į palankiausių vystyti verslą ES šalių dešimtuką. Savo ruožtu Europos Komisija prognozuoja, kad mūsų šalies ekonomika šiais metais ir vėl bus viena iš sparčiausiai augančių visoje ES.

Viena didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) Vilniuje įsteigė savo paslaugų centrą, kuris tapo AIG tinklo, aptarnaujančio Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos rinkas, dalimi. AIG centras Vilniuje bus atsakingas už draudimo polisų aptarnavimą, draudiminių reikalavimų valdymą ir išmokų priežiūrą.

Vilnius kompanijai pasirodė tinkamiausia vieta tokiam paslaugų centrui. Pasak AIG viceprezidento, atsakingo už AIG aptarnavimo paslaugas visame pasaulyje, Roso Makkonelio (Ross McConnell), sprendimą nulėmę veiksniai buvo patraukli darbo rinka su aukštu išsilavinimo lygiu pasižyminčiais, gerus kalbinius įgūdžius turinčiais, profesionaliais žmonėmis, įskaitant ir daug užsienio studentų, studijuojančių Lietuvos universitetuose. Jis pažymi, kad didelę įtaką AIG galutiniam apsisprendimui turėjo konstruktyvus bendradarbiavimas su Ūkio ministerija ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.

Naujoji AIG centro komanda bus atsakinga už naujų specialistų mokymus, veiklos standartų užtikrinimą, paslaugų kokybę, veiklą ir atskaitomybę klientams. Šiuo metu AIG atstovybė Lietuvoje jau turi apie 100 darbuotojų ir toliau siūlo įvairias darbo pozicijas – nuo klientų aptarnavimo ir draudiminių reikalavimų sprendimo iki administracinių pareigų. AIG renkasi kandidatus, turinčius gerus kalbinius ir profesinius įgūdžius, o naujiems darbuotojams organizuojami nuodugnūs draudimo polisų aptarnavimo mokymai.

Kompanija, vykdydama savo plėtros planus, iki šių metų pabaigos planuoja persikelti į visiškai naują modernų biurų pastatą „k29“, Konstitucijos pr. 29.

Tokį veiklos modelį, steigiant specializuotus centrus strategiškai patogiose vietose, AIG taiko nuo 2002 metų. Šiuo metu kompanija savo paslaugų, kontaktų ir apskaitos centruose visame pasaulyje turi daugiau kaip 11 000 darbuotojų. AIG centrai Malaizijoje, Filipinuose, Bulgarijoje ir dabar Vilniuje yra skirti Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos šalių rinkoms aptarnauti. Kiti paslaugų centrai aptarnauja klientus Azijos ir Amerikos regionuose.

AIG yra pasaulinė draudimo organizacija, veikianti daugiau kaip 100 šalių ir jurisdikcijų. AIG įmonės aptarnauja komercinius, institucinius ir individualius klientus per vieną didžiausių pasaulyje turto, nelaimingų atsitikimų ir gyvybės draudikų tinklų. AIG kompanijos pagal gyvybės draudimo ir pensijų paslaugas pirmauja JAV.

AIG akcijos kotiruojamos Niujorko ir Tokijo vertybinių popierių biržose.

Draudimo kompanija „AIG“ – viena iš daugelio stambių įmonių, pasirinkusi Lietuvą savo verslo plėtrai. Šalyje naują paslaugų centrą kuria ir Skandinavijos bankininkystės ir draudimo grupė „Skandia“, įdarbinsianti 500 Lietuvos specialistų. Technologijų ir verslo kompetencijų centrą netrukus atidarys didžiausia pasaulyje vertybinių popierių birža „Nasdaq“. Dar šiemet Vilniuje duris turėtų atverti nauja tarptautinės JAV korporacijos „Google“ atstovybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi