Naujienų srautas

Veidai2020.04.06 08:06

Komikas Šurajevas: ši krizė užaugins mums stuburus, pradėsime daugiau mąstyti

„Mes labai daug ko nežinome ir nesuprantame. O kai mėginame paaiškinti, neišvengiamai darome daug klaidų, nes nežinome ir nesuprantame“, – LRT RADIJUI sako humoristas, laidų kūrėjas ir vedėjas, scenarijų rašytojas ir jų herojus Olegas Šurajevas.

Kaip gyvensime pasaulinei pandemijai pasibaigus, po karantino išėję iš namų? Ar galima tikėtis, kad neįprastas ir neramus laikas pakeis visuomenę? O. Šurajevas sako, kad blogiausia – dar ateityje, o bendrą emocinį foną šalyje laiko labai neigiamu.


„Ekonomika nesivysto ten, kur žmonės netiki tuo, kas bus rytoj, o rytoj neaišku, kas bus. Ir ne tai, kad neaišku, kas bus – bus blogiau, – sako ypač tarp jaunimo populiarus komikas. – Tikrai. Bus blogiau.“

Žmogus supras, kam reikalingi mokesčiai, kam reikalinga socialinė parama, kas yra nelygybės klausimas, kodėl reikalingos yra pensijos.

Nepaisant neišvengiamų sunkumų, pandemijos praeina, o gyventi reikia ir po to. Olegas neabejoja, kad po tokios sunkios krizės, kuri bus labai skausminga, žmogus, nori ar nenori, turės suprasti, kaip veikia valstybė.

„Teks suprasti, kaip veikia bankas, ką patiria darbdavys, ką – darbuotojas, kokie yra sunkumai, kokie yra pliusai, tarkim, kairės politikos ir dešinės politikos, – sako internetinėje erdvėje išpopuliarėjęs humoristas. – Žmogus supras, kam reikalingi mokesčiai, kam reikalinga socialinė parama, kas yra nelygybės klausimas, kodėl reikalingos yra pensijos.“

Šiuos visus dalykus, pasak pašnekovo, mes vertiname kaip duotybę. „Tiesiog turi būti geros pensijos. O kodėl jos turi būti geros? Kodėl jos turi būti didelės? O kodėl atskirtis tarp žmonių turi būti mažesnė? Štai dabar tuos dalykus bus proga suprasti – žmogus iš karto atsiremia į vertybes, į savo vidinį pamatą“, – samprotauja O. Šurajevas.

Anot jo, anksčiau „mums to stuburo kaip ir nereikėjo“. „Nereikėjo atsiremti į save, klausinėti savęs, tyrinėti, suprasti, ką veikiu – tiesiog nereikėjo mąstyti, – sako humoristas. – Gyvenome visai lengvai. Ir net jei ir kas negyveno labai gerai, tai žinojo, kad bent jau „basic“ (galimybę patenkinti būtiniausius socialinius poreikius – LRT.lt) tai tikrai turės.“

Dėl dvidešimties, trisdešimties ar penkiasdešimties tūkstančių gyvybių, anksčiau, prieš kokius 50 metų, niekas net piršto nepajudintų. O dabar? Šalys užsidaro!

Dabartinius kasdienybės suvaržymus Olegas palygino su klimato kaita. Juk ir dabar pasaulio mokslininkai įspėja mus, kad norint sustabdyti negrįžtamus neigiamus klimato kaitos procesus, ateityje reikės keisti gamybos ir vartojimo įpročius. „Prieš metus aš pats pasakyčiau, kad tai neįmanoma, tačiau, pasirodo, viskas įmanoma“, – nedaugžodžiauja daug sekėjų socialiniuose tinkluose turintis humoristas.

Prieš porą metų kino teatruose pasirodžiusios lietuviškos komedijos „Grąžinti nepriklausomybę“ vienas iš prodiuserių ir scenaristų, Olegas tvirtai įsitikinęs, kad koronaviruso pandemija sugriovė visus nepagrįstus negatyvius mitus apie kapitalizmo sistemą.

„Dar vienas įdomus dalykas, kurį parodo šita krizė, kad visos šitos spekuliacijos apie tai, kad yra kažkokia negailestinga kapitalizmo sistema, kuriai nesvarbu, kiek žmonių mirs, o svarbu, kad ta mašina veiktų, nepasitvirtino. Šita krizė parodė, kad nėra jokių spekuliacijų. Nėra jokio slapto susitarimo, nėra sąmokslo teorijų. Dėl dvidešimties, trisdešimties ar penkiasdešimties tūkstančių gyvybių, anksčiau, prieš kokius 50 metų, niekas net piršto nepajudintų. O dabar? Šalys užsidaro!“, – sako humoristas O. Šurajevas.

Pokalbio klausykite ir radijo įraše

Parengė – Vismantas Žuklevičius


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi