Sportas

2021.05.24 11:57

Futbolo rinktinės treneris Urbonas apie Baltarusiją: geriau nepalaikyti sportinių santykių su tokia šalimi

LRT.lt2021.05.24 11:57

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas, reaguodamas į sekmadienį Minske nutupdytą „Ryianair“ lėktuvą ir opozicionieriaus Ramano Pratasevičiaus sulaikymą bei futbolo federacijos (LFF) sprendimą atšaukti suplanuotas rungtynes Minske, teigė, kad Lietuva neturėtų palaikyti sportinių santykių su Baltarusija.

Pirmadienį LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė, kad LFF atšaukia birželio 8 d. Minske turėjusias vykti Lietuvos ir Baltarusijos jaunimo iki 21 metų rungtynes Minske.

Lapkričio 16 d. Minske oficialias draugiškas rungtynes turėjo žaisti ir nacionalinė rinktinė, tačiau LFF, anot E. Stankevičiaus, irgi sieks šį mačą atšaukti. Galutinis sprendimas dėl to priklauso UEFA, bet E. Stankevičius teigė neabejojantis, kad UEFA tokiam Lietuvos norui neprieštaraus.

„Dabar yra per daug rizikinga vykti į Minską“, – teigė E. Stankevičius.

Sudėtį artimiausioms rungtynėms pristatęs nacionalinės rinktinės treneris Valdas Urbonas, vertindamas sekmadienio incidentą ir LFF sprendimą, žodžių į vatą nevyniojo ir teigė, kad geriau jokių rungtynių – nei mačas su Baltarusija.

„Sunku įsivaizduoti, kad 21-ajame amžiuje gali dėtis tokie dalykai, kurie betarpiškai paliečia žmones. Buvome Baltarusijoje praėjusių metų lapkritį, matėme irgi situaciją, kuri yra ganėtinai įkaitusi. Nebuvo didelio noro vaikščioti ar leidimo palikti viešbutį. Situacija nėra normali, kasdieninė.

Vakarykščiai įvykiai rodo, kad kuo toliau einam, tuo toliau galime laukti staigmenų. Aš pritariu tam žingsniui, kad mes negalime nereaguoti į tokius atvejus. Aišku, dar toli iki rungtynių, bet iš principo, manau, kad mes surasime kitą varžovą, o jeigu ne – tada geriau nereikia nieko. Geriau nepalaikyti sportinių santykių su šalimi, kur dedasi tokie dalykai“, – teigė V. Urbonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt