Sportas

2021.05.24 11:24

Lietuva atšaukia suplanuotas futbolo rungtynes su Baltarusijos rinktine Minske

LRT.lt2021.05.24 11:24

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pirmadienį paskelbė, kad atšaukia Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinės draugiškas rungtynes Minske ir sieks atšaukti nacionalinės rinktinės draugišką mačą ten pat lapkričio mėnesį. Pastarąjį sprendimą turi patvirtinti UEFA.

U-21 rinktinė į Minską turėjo vykti artimiausiu metu ir birželio 8 dieną sužaisti draugiškas rungtynes su bendraamžių Baltarusijos ekipa.

Nacionalinė rinktinė Minske mačą su Baltarusija buvo suplanavusi lapkričio 16 dieną.

„Anksčiau yra tekę minėti, kad atskiriame sportą nuo politinių dalykų, bet vakarykštis incidentas verčia keisti sprendimų priėmimą. U-21 rungtynes turi vykti netrukus, tikrai per daug rizikinga yra keliauti į Baltarusiją.

Rinktinės oficialios draugiškos rungtynės lapkričio 16 d. irgi yra suplanuotos, šią savaitę yra suplanuotas susitikimas su UEFA vadovais Europos lygos finale Gdanske, kur tikrai prašysime šias rungtynes atšaukti ir ieškoti kitų varžovų. Oficialių draugiškų rungtynių organizavimas priklauso UEFA, bet mes tikrai nenenorime įvykti į Baltarusiją, tai per daug rizikinga tiek mūsų futbolininkams, tiek jų šeimoms“, – pirmadienį oficialioje LFF spaudos konferencijoje kalbėjo organizacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Sekmadienį Baltarusijai jėga nutupdžius iš Atėnų į Vilnių skrendantį aviakompanijos „Ryanair“ lėktuvą ir iš jo išlaipinus ir suėmus opozicijos atstovą Ramaną Pratasevičių, kilo tarptautinis skandalas.

Dar sekmadienį profesionalių futbolininkų asociacija (PFA) paragino LFF atšaukti šias rungtynes. Asociacijos vadovas, buvęs futbolininkas Arūnas Klimavičius kreipėsi į LFF prezidentą Tomą Danilevičių.

Anot E. Stankevičiaus, LFF pati negali atšaukti rinktinės oficialių rungtynių lapkričio 16 d., tačiau jis neabejoja, kad UEFA sutiks atšaukti šį mačą.

Situaciją komentavęs rinktinės treneris Valdas Urbonas pritarė LFF sprendimui ir teigė, kad geriau jokių rungtynių, nei mačas su Baltarusija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt