Pasaulyje

2020.06.29 11:45

Lukašenka vėl gina raginimą nuo COVID-19 gydytis darbu laukuose: „turėjau omeny, kad nebūtų ką ėsti“

ELTA2020.06.29 11:45

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka per susitikimą su Minsko srities vietos valdžios atstovais pareiškė, kad jis pateisino šalies piliečių pasitikėjimą, pasirinkdamas savąjį kovos su koronavirusine infekcija kelią.

Jo kalbos ištrauką sekmadienį parodė televizijos kanalas „Belarus 1“.

„Aš kaip prezidentas tris mėnesius ėjau iš proto, jaudinausi dėl to, kas darosi su šituo COVID-19. Juk nesu idiotas, aš taip pat suprantu, kad vienintelis pasaulyje, vienintelė šalis (Baltarusija) stojo į ypatingą kovos su šiuo virusu kelią. Maniau, neduok Dieve, jei mes nesusitvarkysime – jūs tikrai pradėsite į mane valytis kojas. Bet mes nugalėjome“, – sakė A. Lukašenka.

Prezidentas priminė, kad iš tikrųjų patarė savo piliečiams, iš dalies – siekdamas sumažinti įtampą, gydyti koronavirusinę infekciją traktoriumi, šimtu gramų ir pirtimi.

„Kai sakiau, kad išgydys traktorius, turėjau omenyje, jog reikia pasėti, nes kitaip nebus ko ėsti. Aš mėginau nuraminti žmones“, – teigė Baltarusijos vadovas.

Taip pat skaitykite

Pasak jo, Baltarusijoje su pandemija kovojama jos židiniuose. „Yra židinys – mes ten kovojame. Bet mes visada turėjome atsargoje visko – net ir komendanto valandą“, – sakė A. Lukašenka.

Baltarusijoje iki šiol nustatyti 65,5 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė 383 infekuotieji.

LRT.lt primena, kad nepasitenkinimas A. Lukašenka visuomenėje ėmė didėti dėl COVID-19 pandemijos, smarkiai paveikusios Baltarusiją, nors kritika režimui brendo ir anksčiau. A. Lukašenka pradžioje neigė infekcijos grėsmę ir ją menkino, neįvedė karantino, leido vykti masiniams renginiams.

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie draudimus milicininkams keliauti į ir iš Vitebsko srities dėl čia plintančio viruso. Vėliau ėmė daugėti informacijos apie naujus užsikrėtimus COVID-19 ir mirtis nuo infekcijos.

Pats Baltarusijos vadovas ragino gydytis nuo viruso degtine ir žemės ūkio darbais. Balandį Baltarusijoje apsilankė speciali Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) misija. Tada ekspertai ragino Minską griežtinti kontrolę, o viruso plitimą šalyje palygino labiausiai paveiktoms pasaulio valstybėms.

Šalies valdžia bandė vaizduoti, kad pandemija yra ne valstybės, o medikų reikalas, todėl medikams pagalbą teikė patys žmonės ir verslas.

A. Lukašenka teigė neįvesiantis griežtų karantino priemonių, nes tai pakirstų šalies ekonomiką ir nebūtų „ką ėsti“.

Taip pat skaitykite