Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.17 09:34

Lukašenka pareiškė, kad nuo koronaviruso visus išgydys traktorius ir darbas laukuose

BNS 2020.03.17 09:34

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį paragino piliečius dirbti laukuose ir sėsti prie traktoriaus vairo, įvardydamas tai kaip būdą įveikti koronaviruso epidemiją.

Buvęs kolūkio direktorius, mėgstantis pabrėžti savo glaudų ryšį su žeme ir kaimo gyventojais, televizijos transliuotame susitikime su pareigūnais sakė, kad dėl koronaviruso „neturėtų būti jokios panikos“.

„Tiesiog turite dirbti, ypač dabar, kaime“, – sakė A. Lukašenka, su Rusija ir Lenkija besiribojančiai Baltarusijai ruošiantis sėjai.

„Smagu žiūrėti televizorių: žmonės vairuoja traktorius, niekas nekalba apie virusą“, – sakė prezidentas.

„Traktorius visus išgydys. Laukai visus išgydys“, – kalbėjo jis.

Baltarusija buvusioje Sovietų Sąjungoje garsėjo kaip traktorių ir kitos žemės ūkio technikos gamintoja. Minsko traktorių gamykla tebėra pagrindinė šios technikos tiekėja regione.

Baltarusijoje, turinčioje 9 mln. gyventojų, iki šiol nustatyti 36 koronaviruso infekcijos Covid-19 atvejai.

A. Lukašenka ne vienintelis iš posovietinių lyderių, pažėręs asmeninių pasiūlymų, kaip kovoti su virusu.

Turkmėnijos vadovas Gurbanguly Berdymuchamedovas praėjusį penktadienį rekomendavo kvėpuoti deginamo tikrojo pegano (peganum harmala) – dykumose ir pusdykumėse, smėlynuose, druskožemiuose, kalnų šlaituose augančios daugiametės žolės – dūmais, pranešė valstybinė naujienų agentūra.

Izoliuota autoritarinė Turkmėnija nėra pranešusi apie šalyje nustatytus koronaviruso atvejus. Rusija nusiuntė jai testų tyrimams atlikti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi