Naujienų srautas

Nuomonės2020.02.22 19:04

Benas Lyris. Apie meilę priešams

Benas Lyris 2020.02.22 19:04

Šio sekmadienio Evangelija kalba apie meilę priešams, todėl siūlau kalbėti ne vien apie žmones, kurie ne visada mums pritaria ir yra priešiški, bet ir apie susitaikymo su savimi, Dievu ir kitais žingsnius.

1. Švęsk atsiprašymo dienas. Tikinčiam žmogui tai gali būti išpažinties sakramentas, ieškančiam Dievo – nuoširdus sąžinės žvilgsnis į tai, kur galiu būti geresnis.

2. Pripažink savo klaidas, bet nepasilik jų. Padaryk su savo širdimi, jėgomis ir gyvenimu ką gali geriausio – tobulas žmogus ne tas, kuris neklysta, bet tas, kuris myli.

3. Atleisk tam, kuris atsiprašo. Padovanok jam naujo gyvenimo galimybę, o sau – vidinę laisvę.

4. Neliepk žmonėms tavęs mylėti ir nieko nereikalauk.

5. Priimk ir pamilk savo prigimtį, silpnumą, temperamentą ir vietas, kurių negali pakeisti. Taip sutaupysi vidinės energijos ir galėsi atlikti ką nors gražaus. Mes daug energijos išnaudojame priešindamiesi.

6. Nežiūrėk į žurnalų viršelius, kitų komentarus, televizijos herojus – pažvelk į savo širdį ir artimųjų veidus.

7. Ligą ir silpnumą išmok priimti ne kaip silpnybę, bet kaip tavo buvimo žmogumi sąlygą. Ne Dievas tave baudžia, kai skauda, sergi ir esi trapus, bet atsakymas, kad tu pats nesi Dievas.

8. Nebandyk keisti žmonių – tu paprasčiausiai neturi tam teisės. Jeigu ir galime ką nors perkeisti, tik meile.

9. Nelygink žmonių, gyvenimų, nes žmonės yra unikalūs. Nelygink savęs su kitais.

10. Dauguma priešų yra įsivaizduojami ir labai dažnai mes patys sau esam priešai. Paleisk įsivaizdavimus, būk ne savo gyvenimo neigėjas, bet teigėjas.

11. Neteisingus žmonių patarimus priimk kaip jų pačių gyvenimo atspindžius, o ne tavo gyvenimo objektyvų pagrindą.

12. Jeigu smerki kitus, pabandyk pagalvoti, kur pats šioje vietoje nesugebėjai sau atleisti, savęs apkabinti ir priimti. Mūsų kritiškas smerkimas yra apie mūsų pačių vidų ir slaptas vietas, bet ne apie žmonių blogį.

13. Blogų žmonių nėra, yra tik nelaimingi. Pabandyk suprasti, kodėl jie nelaimingi.

14. Dievas tiki, myli ir apkabina tavo svajones, jeigu pats jomis tiki.

15. Tavo mylimieji, jėgos, sveikata, gyvenimas, laikas, talentai, gebėjimai yra dovanos, tačiau ne nuosavybė. Dėkok už visas dovanas ir pamatysi, koks esi turtingas, dar prieš to netekdamas.

16. Asmenybių bruožas – gebėti gyventi ne tada, kai sąlygos yra tobulos, bet kai nebus jokių. Atmink, kad Dievo Sūnaus stebuklas įvyko ne karalystėje, bet tvarte. Tavo stebuklas – pasitikėjimas kukliais dalykais.

17. Niekas neturi daugiau negu vieną dieną, bet tik laimingi geba apkabinti tai, ką turi. Tą dieną viską apkabink kaip pirmą ir paskutinį kartą.

18. Tu negali kontroliuoti žmonių, gali tik bendradarbiauti, todėl rask būdų mylėti kitų ir savo pasirinkimus, rask galimybių ne tik vadovauti, bet ir padėti.

19. Nepalik vienų tų, kurių negalėsi išgelbėti nuo skausmo ir kančios. Jiems dovana yra ne tavo išgelbėjimas, bet tavo buvimas.

20. Išmok pralaimėti, būti mažas, matyti kitus, nes tai yra pats didžiausias laimėjimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą