Lietuvoje

2018.12.01 11:08

A. Navickas: iš ŠMM dingo 60 sofų, ministerija, matyt, taip ruošiasi deryboms

Simona Vasiliauskaitė, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.01 11:08

Trečią naktį Švietimo ir mokslo ministerijoje nakvoti likę apie 15 streikuojančių mokytojų žada nesitraukti, kol nebus sutarta dėl konkrečių sprendimų. 

Streiką nutraukti neketinančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas teigia, kad ministerija nepajėgi vykdyti reformą ir ragina ministerijos komandą nusišalinti nuo derybų.

A. Navickas LRT TELEVIZIJAI teigė, kad mokytojai ministerijoje visiškai laisvai judėti negali – iš pastato jie išleidžiami, tačiau atgal grįžti nebegali – apsauga nebeįleidžia.

„Tokiu būdu bando mus iš čia greičiau patraukti, o ne siekti derybų ir atvažiuoti susitarti. Klausimai yra lengvi, išsprendžiami, gaila tik, kad niekas nenori kalbėtis“, – sako A. Navickas.

Anot jo, mokytojams nakvoti ministerijoje sąlygos nėra geros, netgi išnešami baldai.

„Apie 60 sofų, kurios stovėjo koridoriuose, buvo išneštos. Tai, matyt, ministerija ruošiasi deryboms išnešdama sofas. Tai tikrai absurdiška situacija, kurią mokytojai vertina „žemiau plintuso“, – LRT sako A. Navickas.

Jis teigia nesuprantąs, kodėl ministrė Jurgita Petrauskienė negali tęsti derybų savaitgalį.

Pirmadienį aptarti susidariusią situaciją premjeras Saulius Skvernelis kviečia švietimo profsąjungas bei parlamentinių partijų lyderius.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei išreiškus abejonių dėl ministrės galimybių toliau eiti pareigas ir opozicijai inicijuojant interpeliaciją, premjeras sako, kad švietimo reforma tęsis nepriklausomai nuo to, kas bus ministras.

Ministrė teigia gerbianti prezidentės nuomonę, tačiau apie traukimąsi iš pareigų nekalba.

Penktadienį, grįžę iš mitingo prie Seimo, protestuojantys mokytojai į Švietimo ir mokslo ministeriją patekti negalėjo, kai kurie jų įlipo pro langą. 

Mokytojų streikai tęsiasi jau trečią savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.