Lietuvoje

2018.11.07 12:56

Naujas judėjimas „Junkis“ taikosi į savivaldos rinkimus: kels savo kandidatą į Vilniaus merus?

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.11.07 12:56

Vilniuje kuriamas naujas judėjimas „Junkis“, kuris turės politinių tikslų – dalyvaus kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Nors judėjimo iniciatoriai neslepia, kad dėl bendradarbiavimo tariasi su buvusiu socdemų vedliu Algirdu Butkevičiumi, Artūro Paulausko judėjimu „Pirmyn, Lietuva“, tačiau savivaldos rinkimuose, pirmiausia Vilniuje, siekia kelti savo kandidatą į merus.  

„Ketiname dalyvauti, dalyvausime (savivaldos rinkimuose – LRT.lt), bet tai nėra pagrindinis tikslas. [...] Kursime komitetą Vilniuje tikrai. Judėjimas bus registruojamas ir kaip visuomeninis komitetas, ir kaip asociacija“, – trečiadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė vienas iš judėjimo „Junkis“ iniciatorių, žurnalistas, visuomenininkas Saulius Povilaitis.

S. Povilaitis teigė, kad prie judėjimo, kurio branduolį, anot jo, šiuo metu sudaro apie 100 žmonių iš įvairių nevyriausybinių organizacijų, akademinio pasaulio, prisidės ir politikos senbuviai.

„Neabejoju, kad bus politikų, šnekamės su A. Butkevičiumi, su A. Paulausku, kalbamės su merais – esamais, buvusiais. Kiek politikų reikės judėjimui, spręsime kolegialiai“, – dėstė S. Povilaitis.

Jis neslėpė, jog nepaisant to, kad judėjime „Junkis“ turėtų būti politikų, judėjimas greičiausiai kandidatą į Vilniaus merus rinksis iš savo judėjimo steigėjų gretų.

„Mes linkę kelti savo kandidatą“, – pažymėjo S. Povilaitis.

S. Povilaitis tikino, kad judėjimas „Junkis“ ketina dalyvauti savivaldos rinkimuose ir kitose savivaldybėse, tačiau kol kas orientuojasi į Vilnių.

Anot jo, judėjimas „Junkis“ ir visuomeninis komitetas bus registruojami artimiausiomis dienomis, kol kas judėjimas savo lyderio nėra išsirinkęs.

Tarp judėjimo steigėjų – Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesorius Dalius Serafinas, Vaikų retų ligų asociacijos prezidentas Lietuvos pacientų forumo valdybos narys Danas Čeilitka, Viešojo administravimo instituto direktorius Andrius Stasiukynas, Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacijos atstovas Vidmantas Striška, kūrybininkė, visuomenininkė Gintarė Stokonytė.

Judėjimas pristato 17 pagrindinių deklaracijų, tarp kurių – sumažinti skurdą, badą, nelygybę, žadama orientuotis į lyčių lygybę, kokybiško išsilavinimo, sveikatos apsaugos principus, keliami aplinkosauginiai, „žaliojo“ transporto prioritetai. 

A. Butkevičius interviu LRT.lt minėjo, kad kuria visuomeninį judėjimą, kuris turės ir komitetą Vilniuje. Tiesa, buvęs socialdemokratų lyderis tvirtina, jog pats su judėjimu dalyvaus ne savivaldos, o Europos Parlamento rinkimuose.