Lietuvoje

2018.07.04 19:41

Dainų šventės direktorius apie maisto tiekimą: iš trijų įmonių – „tik viena“ probleminė

LRT.lt, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2018.07.04 19:41

Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovas Saulius Liausa skundžiasi bendradarbiavimo su savivaldybės atstovais stygiumi. Meras Remigijus Šimašius anksčiau dieną iškėlė problemą, kad šventės organizatoriai nesugeba pasirūpinti tinkamu dalyvių maitinimu. Prie maisto tiekimo prisidėjus verslininkams, S. Liausa kalba, kad, nors iniciatyva sveikintina, jau prasidėjus šventei tai kelia chaosą.

Nacionalinio kultūros centro vadovas S. Liausa pranešime spaudai dėkojo savivaldybei ir verslams už pagalbą, bet merą kaltino politikavimu ir teigė, kad neplanuota pagalba kelią chaosą.

„Iš vienos pusės, tai, kaip sureagavo ir kokią pagalbą suorganizavo Vilniaus miesto savivaldybė, yra sveikintinas žingsnis, ir mes labai dėkojame visiems verslams, kurie į tai įsitraukė ir savanoriškai prisidės prie šventės kūrimo Vilniaus mieste. Visgi apmaudu, kad toje vietoje, kur turėtume bendradarbiauti, žongliruojama politine įtaka ir sukeliamas visuomenės pasipiktinimas tuo, kam mes, kaip organizatorius, turime labai aiškius apribojimus, ir, neabejoju, meras tai puikiai žino“, – teigia S. Liausa ir priduria, kad norintieji tiekti maistą gali sukontaktuoti su Dainų šventės koordinatoriais, kad galima būtų operatyviai suderinti papildomo maisto tiekimo planą.

S. Liausos teigimu, meras asmeniškai nėra sudalyvavęs nė viename Dainų šventės organizatorių darbiniame posėdyje, jis esą nedalyvavo ir žiniasklaidai organizuotuose renginiuose.  

Organizatoriaus teigimu, antradienį situacija dėl dalyvių maitinimo „buvo sukontroliuota, be esminių nesklandumų“. O trečiadienį esą Dainų šventės dalyviams maisto užteko, „tiekimas vykdomas sklandžiai“.

Dainų šventėje dalyvauja apie 36 tūkst. dalyvių, iš jų 16,7 tūkst. – vaikai.

„Buvau tikras, kad turime daug atsakingo verslo įmonių Lietuvoje, bet kad vos per pusdienį atsiras tiek daug norinčių – tai labai maloniai nustebino ir tik dar labiau išryškino pilietiškumo galią. Pasimatė didžiulis kontrastas tarp tų, kuriems rūpi Vilniaus svečiai ir ypač vaikai, ir jie neatlygintai aukoja savo laiką ir paslaugas, bei tų, kurie net ir už pinigus negali pasirūpinti tinkamu vaikų maitinimu bei apskritai ignoruoja ne tik pačią problemą, bet ir siūlomus sprendimus. Nepaisant to, galiu užtikrinti – „Dainų šventės“ vaikai bus tinkamai pamaitinti“, – sako Vilniaus meras.

Pirmasis maistas šventės dalyvius pasiekė trečiadienį ir bus tęsiamas kitas dienas, skelbia savivaldybė.

Įmonės vaikams skiria ne tik šaltus užkandžius – sumuštinius, vaisius, gėrimus, tačiau ir karštus patiekalus – mėsos vėrinukus, picas, kibinus ir kt. maistą.

Iš trijų įmonių – „tik viena“ probleminė

S. Liausa teigė, kad iš trijų maisto tiekėjų problemų kėlė „tik viena“.

„Dėl tos įmonės... [VŠĮ „Bruneros“ – LRT.lt]. Ji ne šiandien atsiradusi ir ne šiandien probleminė. Ilgiau ir nenorėčiau komentuoti. <...> Faktas, kad iš trijų įmonė tik viena... ir tai – negali sakyti, kad viskas ten blogai. Reikia suprasti, kad keliolika maitinimo taškų, iš kur keliauja maistas, iš jų buvo tik vienas ar du probleminiai per visą tą laikotarpį. Tai nėra taip, kad būtų blogai“, – LRT TELEVIZIJAI sakė S. Liausa.

Anot jo, kažin, ar dalyviai būtų patenkinti, jei maistas būtų atvežtas anksčiau ir atvėsęs: „Nelabai suprantu, kuo dėtas tas „vėlai ar ne vėlai“. Jei būtų tas maistas anksčiau atvykęs – ar būtų pagerėjęs, jei būtų ilgiau stovėjęs? Suprantu, jei maistas būtų neužsakytas. <...> Tai yra tik manipuliavimas. Kitos dvi įmonės susitvarko laiku ir kokybe niekas nesiskundžia.“

Daugiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.