Lietuvoje

2021.10.27 14:57

Šimonytė paragino pasirūpinti, kad koronaviruso testai prieš atostogas pasiektų ir tų vaikų tėvus, kurie nepasirašė sutikimo testuoti

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.10.27 14:57

Kiekvienas besitestuojantis vaikas ar jo tėvai šios savaitės pabaigoje gaus po du testus koronaviruso infekcijai nustatyti. Premjerė Ingrida Šimonytė paragino Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją pasirūpinti, kad testai pasiektų visus vaikus, net ir tuos, kurių tėvai nėra pasirašę sutikimo testuoti savo vaikus.

Atostogos dviem dienomis ilginamos siekiant užkirsti kelią koronavirusui plisti. 1–12 klasių mokiniams prieš atostogas bus išdalyti greitieji antigenų savikontrolės testai ir mokiniai galės testus atlikti namuose pagal įprastą testavimo mokykloje grafiką.

ŠMSM skelbia, kad savivaldybių administracijos ir mokyklos pasirūpins, kad visi vaikai, kurie dabar testuojasi, gautų po 2 greituosius antigenų savikontrolės testus ir galėtų juos atlikti namuose pagal įprastą testavimo mokykloje grafiką. Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, testai turėtų būti dalijami šį penktadienį. Sugrįžę į mokyklas vaikai taip pat testuosis.

„Prašau visų tėvų sąmoningumo, pasirūpinti, kad vaikai vengtų nereikalingų susibūrimų. Žinome, kad šiuo metu yra lankomos kapinės, bet labai prašome ramybės, kad į mokyklas galėtume sugrįžti sveiki“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė paragino ir paprašė ministeriją pasirūpinti tuo kad visus vaikus, išeinančius atostogų, pasiektų testai ir tėvų paprašyti, kad jie pasirūpintų, kad testai būtų atlikti.

„Labai prašyčiau rasti būdą, kaip testais būtų aprūpinti visi vaikai, išeinantys į atostogas, ir visų tėvų paprašyti, kad grįžtantys vaikai būtų namie tėvų padedami būtų pasitestavę. Ir jei vaikai vis dėlto užsikrės atostogų metu liktų namuose ir į kontaktinį ugdymą grįžtų tik tada, kai pasveiks. Žinoma, tai yra tėvų atsakomybės klausimas, bet manau, kad mes turėtme primygtinai tėvų paprašyti, kad į mokyklą grįžtų tik neužsikrėtę vaikai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji paprašė ŠMSM ir SAM ieškoti būudų, kaip testus perduoti ir tiems tėvams, kurie nėra pasirašę sutikimo testuotis.

„Galbūt jie dar pasirašys tuos sutikimus iki atostogų. Galbūt taip galima juos įtikinti, bet tai būtų labai svarbu“, – pabrėžė premjerė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI