Lietuvoje

2021.09.28 15:45

Garbingu apdovanojimu pagerbtas jaunas pedagogas Jonušas: pirmiausia mokytojas pats turėtų save vertinti

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.09.28 15:45

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) kasmet Meilės Lukšienės premija įvertina pedagoginį kelią išskirtinai pradėjusį ir sėkmingai juo einantį pedagogą. Šiemet nugalėtoju tapo Vilniaus Valdorfo ir Karalienės Mortos mokyklų istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas Antanas Jonušas. Jis, kaip Įvairovės ir edukacijos namų lektorius, veda ir lytiškumo ugdymo pamokas.

„Pirmiausia mokytojas pats turėtų save vertinti“, – dėkodamas už premiją sakė A. Jonušas.

Jis pabrėžė turintis kolegų, kurie ne mažiau verti šio įvertinimo. A. Jonušas skaičiuoja aštuntus pedagoginio darbo metus.

„Mokytojo darbas man vis dar teikia didžiulį džiaugsmą, nors kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad greta šio darbo norėčiau ir galėčiau daryti ir kažką kita, tad vis atrandu užklasinių veiklų – tokių kaip buvimas lektoriumi ar Šeimų asociacijos nariu“, – LRT.lt sakė A. Jonušas.

Jis sakė mokytojo kelią pasirinkęs dėl tradicinės priežasties – turėjo autoritetą mokytoją. „Ačiū Vaidui Pamparui – mano mokytojui iš Klaipėdos, jis man parodė, kad istorija yra įdomu, mokytojo darbas yra prasmingas ir linksmas. Sprendimą priėmiau dvyliktoje klasėje. Kiti variantai buvo visiškai nesusiję su mokymu“, – pasakojo pedagogas.

Jei ne pedagogika, jis galbūt būtų tapęs psichologu arba miškininku. Antanas sako nenorėjęs imtis to, kas madinga, kas „ant bangos“.

„Norėjau ieškoti prasmių, o mokytojo darbas yra prasmingas. Dabar, po septynerių metų, esu dar labiau įsitikinęs, kad taip ir yra“, – sakė A. Jonušas.

Antanas visuomet didžiuodamasis prisistato esantis mokytojas.

Kandidatūras šiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsteigtai premijai gauti siūlo švietimo įstaigų vadovai, savivaldybės, mokytojai, mokiniai, tėvai ir jų organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos, ministerija ir jai pavaldžios institucijos. Savo kandidatūrą gali pateikti ir pats asmuo, pretenduojantis gauti premiją.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sudaryta komisija kandidatus atrenka vadovaudamasi šiais kriterijais: gera pedagoginio darbo pradžia ir tolesnė veikla, orientuota į ugdymo demokratizavimą ir modernizavimą, pilietiškai aktyvi veikla, kūrybinga veikla ugdymo procese, sėkmingi edukaciniai projektai, lyderystė, sėkmingas bendradarbiavimas ir kt.

Premijos tikslas – įprasminti švietimo reformos pradininkės habilituotos daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus. Premijos laureatas įsipareigoja tęsti ir plėtoti Meilės Lukšienės idėjas. Premijos dydis – 120 BSI (bazinė socialinė išmoka), šiuo metu tai 4800 Eur. Premija įsteigta 2010 m. metais, kasmet ji įteikiama savo pedagogo karjerą pradedančiam mokytojui.

Premija įteikiama minint tarptautinę mokytojų dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt