Naujienų srautas

Lietuvoje2026.05.28 17:31

Ministras Žuromskas teisme apklaustas kaip liudytojas: byloje – NT įsigijimas Antakalnyje

atnaujinta 17:51
Jurga Bakaitė, LRT.lt, ELTA 2026.05.28 17:31
00:00
|
00:00
00:00

Aplinkos ministras Kastytis Žuromskas ketvirtadienį kaip liudytojas buvo apklaustas Vilniaus miesto apylinkės teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje. Teismas aiškinosi prieš šešerius metus vykusią nekilnojamo turto sostinėje įsigijimo istoriją, o kaltinamasis – buvęs ministro verslo kolega.

Kaip LRT prieš teismo posėdį sakė pats ministras, ši byla susijusi ne su jo darbu ministerijoje, o buvusia veikla maždaug 2020 metais – tuo metu jis baigė darbą nekilnojamojo turto srityje. Byloje, kurioje buvo apklaustas ministras, 1984 m. gimęs verslininkas A. Z. ir 1957 m. gimęs jo tėvas kaltinami sukčiavimu, dokumentų klastojimu – kad suklastojus juridinio asmens antspaudus ir sutartį apgaule užvaldė labai didelės vertės svetimą turtą. LRT žiniomis, turto vertė šiandien siekia daugiau, nei 400 tūkst. eurų.

„Negaliu komentuoti, teisminis procesas vyksta, bet mane iškvietė kaip liudytoją. Tai sena tema, niekaip nesusijusi su mano pareigomis“, – sakė aplinkos ministras K. Žuromskas prieš posėdį.

Prokuroro teigimu, buvo įgytas nukentėjusiojo pasitikėjimas, o vėliau, klastojant dokumentus, užvaldytas jam priklausantis turtas, įregistruojant pastatą kitu vardu.

Kaip posėdžio metu liudijo K. Žuromskas, jis su kaltinamuoju turėjo planų perpus, paėmę paskolą, nusipirkti nekilnojamojo turto Antakalnyje, Kairėnų gatvėje, o apleistus statinius paversti butais arba administracinėmis patalpomis, tačiau vėliau buvo pašalintas iš sandorio ir daugiau ryšių su kaltinamuoju nepalaikė.

Posėdžio metu ministras pabrėžė, kad nelaiko savęs ir kaltinamojo verslo partneriais, jie buvo bendradarbiai.

„Mes verslo partneriai nebuvome, teikėme konsultacijas „Profitus“ kompanijoje“, – teisme liudijo ministras.

Po posėdžio jis kartojo, kad nekomentuos įvykių.

„Nei ketinome, nei ne. Kažkada prieš 6 metus nei dalyvavau, nei nedalyvavau, buvo tam tikros aplinkybės, dėl kurių daviau parodymus (...). Buvo bandymas dalyvauti NT sandoryje, po jo, liaudiškai tariant, buvau išmestas. Jis įvyko negerai, jei taip galima sakyti“, – aiškino K. Žuromskas. Paklaustas, kodėl buvo išmestas iš sandorio, jis minėjo, kad tai galėjo nutikti dėl išskaičiavimo.

„Versle geriausiai dalijasi iš vieno, taip jau būna sandoriuose“, – sakė jis.

Tuo metu kaltinimą palaikantis prokuroras Darius Maleckas pabrėžė, kad K. Žuromskas nusikalstama veika nėra įtariamas.

„Buvo preliminarus sandoris, ir jie po to su kaltinamuoju išsiskyrė“, – kalbėjo jis.

Baudžiamasis Kodeksas numato, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

80 tūkst. eurų vertės sandorio metu pastatus pardavęs garbaus amžiaus vilnietis tvirtina likęs apgautas, jis šiuo metu teismuose bando atgauti savo turtą. Bylos atsakovai kaltinami tuo, kad niekur neįregistruotas statinys Kairėnų gatvėje perėjo į jų rankas, nors nukentėjusysis su tuo nesutiko – tam esą ir buvo klastojami dokumentai.

Vilniaus miesto apylinkės teisme ši byla buvo gauta šiemet sausį. Iki šiol jau įvyko 5 teisminiai posėdžiai, praneša ELTA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi