Lietuvoje

2016.10.16 19:14

Ligoninėje mirė Seimo narys J. Požela

LRT RADIJAS, LRT.lt, DELFI.lt, BNS2016.10.16 19:14

Eidamas 35-uosius metus, mirė Seimo narys, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. Tai DELFI patvirtino politiko kolegos partijoje. Politikui rugpjūčio viduryje buvo nustatytas ūmus kasos uždegimas (pankreatitas) – jis buvo gydomas Santariškėse.

„Tragiškai simboliška, kad Juro netekome per patį Seimo rinkimų kampanijos įkarštį, tarp dviejų rinkimų turų. Juras Požela jau buvo Seimo narių mandatus gaunančiųjų sąraše. Socialdemokratai prarado ypatingai talentingą ir charizmatišką jauną politiką, kuris turėjo visus duomenis tapti naujuoju LSDP pirmininku, vienu iš ryškiausių Lietuvos politinių lyderių ir net šalies vadovų“, – dėl kolegos netekties apgailestauja LSDP partijos nariai.

Sekmadienio naktį miręs sveikatos apsaugos ministras, parlamentaras J. Požela bus laidojamas trečiadienį, vyriausybėje pranešė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, J.Požela greičiausiai bus pašarvotas Vilniuje esančioje Šv. Jonų bažnyčioje.

Pranešama, kad naujo sveikatos apsaugos ministro iki kadencijos pabaigos teikti neplanuoja. Tai sekmadienį žurnalistams sakė premjeras A. Butkevičius. Sergantį J. Poželą pavadavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, premjeras mano, kad būtent jis laikinai šias pareigas galėtų eiti iki kadencijos pabaigos.

„Tikimės, kad jisai (J. Olekas), dar derinsime šitą klausimą“, – teigė A.Butkevičius.

Vyriausios rinkimų komisija (VRK) kitą savaitę priims sprendimus, kas dar baigiančiame kadenciją Seime pakeis J. Poželą. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS sakė, kad sprendimai bus priimami tik po J. Poželos laidotuvių, jos įvyks kitą savaitę.

1982 metų balandžio 12 dieną Vilniuje gimęs J. Požela į Lietuvos Respublikos Seimą buvo išrinktas 2012 metais 9-u numeriu LSDP sąraše. Seime buvo Sveikatos reikalų komiteto narys ir iki paskyrimo ministru užėmė Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko pareigas.

Nuo 2016 metų kovo 15 dienos socialdemokratas ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas. Šis postas liko laisvas po to, kai atsistatydino apie medikams duotą kyšį prisipažinusi socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė.

J. Požela buvo Socialdemokratų partijos vicepirmininkas.

2001 metais politinę karjerą pradėjęs J. Požela nuo 2004 m. iki 2006 m. dirbo europarlamentaro Justo Vinco Paleckio padėjėju, 2006–2010 m. vadovavo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, 2010–2012 m. dirbo Lietuvos Respublikos Seimo nario padėjėju-sekretoriumi, opozicijos lyderio patarėju.

Nuo 2003 m. iki 2012 m. tris kadencijas iš eilės išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, vadovavo Socialinių reikalų komitetui.

2011–2012 m. – Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas; Lietuvos socialdemokratų partijos Tarybos, Prezidiumo narys, Vilniaus miesto skyriaus pirmininko pavaduotojas.

Dalyvavo Europos jaunimo Konvento dėl ES ateities darbe, buvo Jaunųjų Europos Socialistų organizacijos Biuro narys, Europos Regionų komiteto pakaitinis narys stebėtojas, atstovavo valstybinei jaunimo politikai aukšto lygio Europos Komisijos susitikimuose.

Politikas baigė Vilniaus m. Antakalnio vidurinę mokyklą.

Vilniaus universitete įgijo informologijos bakalauro laipsnį bei tame pačiame Komunikacijos fakultete studijavo žurnalistiką ir įgijo komunikacijos ir informacijos magistro laipsnį. Taip pat pagal „Erasmus“ programą stažavosi Nyderlanduose.

Su žmona Živile augino sūnų Jorį.

Valstybės vadovai prisimena J.Poželą kaip perspektyvų politiką

Reikšdami užuojautas dėl sveikatos apsaugos ministro, parlamentaro J. Poželos mirties valstybės vadovai prisimena jį kaip perspektyvų politiką.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės užuojautoje teigiama, kad Lietuva neteko jauno, perspektyvaus politiko, kuris, nepaisant jauno amžiaus, nemažai metų pelnydavo žmonių pasitikėjimą.

Pasak prezidentės, su J.Poželos vardu buvo siejama ir Lietuvos socialdemokratų partijos ateitis.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė su J.Požela siejusi daug vilčių ir tikėjimo, kuriant pažangią Lietuvą.

„Visada skaudu, kai mūsų visuomenę per anksti palieka jauni, veržlūs, talentingi žmonės. J.Požela buvo ryškus, teisingas ir atsakingas jaunosios politikų kartos atstovas, su kuriuo buvo sieta daug vilčių ir tikėjimo, kuriant pažangią ateities valstybę. Jo siekiai buvo kilnūs ir prasmingi, o sprendimai – drąsūs ir ambicingi. Tai didelė netektis tiek jo šeimai, tiek ir Lietuvai. Telydi Velionį Amžinybės šviesa, o jo brangiausius žmones – širdies paguoda ir stiprybė“, – rašoma parlamento vadovės užuojautoje.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius užuojautoje sakė, kad J.Požela buvo mielas bičiulis, geranoriškas kolega, atsakingas politikas ir doras pilietis

„Negailestinga liga šiąnakt išplėšė iš gyvųjų tarpo sveikatos apsaugos ministrą Jurą Poželą. Netekome mielo bičiulio, geranoriško kolegos, atsakingo politiko ir doro piliečio. Tai didelė ir skaudi netektis“, – pareiškė premjeras. 

Siekė pokyčių Lietuvos politikoje

J.  Požela siekė pokyčių tiek Socialdemokratų partijoje, tiek Lietuvos politikoje, sako politinių partijų vadovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.