Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.04 11:35

S. Gaidytė: lytiškumo ugdymo programa neatliepia socialinių realijų Lietuvoje

Švietimo ir mokslo ministerijoje sudaryta darbo grupė trečiadienį nusprendė atidėti galutinį sprendimą dėl lytiškumo ugdymo programos moksleiviams, nors planavo iki galo ją parengti. Tuo tarpu kelios dešimtys nevyriausybinių organizacijų atstovų prie ministerijos protestavo prieš posėdį, kuriame buvo siekiama patvirtinti galutinį lytiškumo ugdymo programos projektą. Esą jis pernelyg konservatyvus ir neatspindi dabartinio mokinių lytiškumo ugdymo poreikio.

Lietuvos žmogaus teisių centro atstovė Simona Gaidytė teigia, kad naujoji programa atspindi gan siaurą požiūrį į lytiškumą.

„Šiuo metu svarstoma Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa neatsižvelgia į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir ji yra neatliepianti realių socialinių realijų Lietuvoje“, – aiškina S. Gaidytė.

Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina nesutinka su šiais argumentais.

„Nežinau, iš kur ta nuomonė tokia atsirado. Kadangi ši programa, kuri vadinasi „Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendroji programa“, yra pagrįsta moksliniais faktais ir žiniomis, ir yra visiškai atsižvelgta į Pasaulio sveikatos organizaciją. Darbo grupėje dalyvavo mokslininkai, tiek medikai, tiek edukologai, tiek įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovai, moksleivių sąjungos, mokinių parlamento, studentų sąjungos atstovai ir tėvų atstovai. Nežinau, ar galima kalbėti apie programą, su kuria galbūt nesusipažinta. Sakyti, kad ji nė mokslu grįsta ir paremta rekomendacijomis, gal šiek tiek per drąsu“, – teigė N. Istomina.

Visas pokalbis – „Aktualiame interviu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi