Lietuvoje

2021.06.30 23:24

Bibliotekininkės vasarą tampa auklėmis – dienos stovyklose trūksta vietų visiems norintiems

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.30 23:24

Panevėžio bibliotekininkės vasarą tampa auklėmis. Prasidėjus moksleivių atostogoms bibliotekose organizuojamos dienos stovyklos – tai vienintelė išeitis tėvams, neturintiems kur palikti vaikų. Vietos rezervuojamos prieš pusę metų, o priimti į stovyklą tėvai prašo net kūdikius.

Dviejų vaikų mama Renata į dienos stovyklą bibliotekoje palydi vyresniąją dukrą. Moteris sako, jog vasarą jai tikras išsigelbėjimas, kai turi kur palikti vaiką.

„Seneliai dirba, tai nėra galimybių, be abejo, vaikui reikia suteikti kažkokios papildomos veiklos, ne tik namuose būti. Ir vaikai laimingi, ir daug pažintinių dalykų, kur mes tėvai ne visada galime patys suteikti ir nuvesti“, – LRT TELEVIZIJAI tikina motina.

Panorama. Seimas balsavo imtis projekto dėl Vytauto Landsbergio statuso (su vertimu į gestų k.)

Panevėžio bibliotekininkės sako, kad tiek norinčiųjų lankyti nemokamą bibliotekos stovyklą, kiek šiemet, dar nebuvo. Tėveliai net nežinodami, ar dėl karantino bus leista ją organizuoti, vis tiek registravo vaikus dar metų pradžioje.

„Nori ir vaikai iš Vilniaus, kurie atvažiuoja pas močiutes, ir iš kitų miestų ateiti. Šiemet teko kai kam atsakyti. Populiarumas didelis, tuo labiau ir vaikai užsisėdėję buvo namuose, o pas mus tikrai yra ir veiklų, ir visko, norai yra dideli“, – pasakoja Panevėžio bibliotekos „Žalioji pelėda“ vedėja Alvida Bratkauskienė.

Bibliotekos stovykloje užsiėmimai paprastai vyksta apie keturias valandas, tačiau bibliotekininkės laiko neskaičiuoja, nes dažnai vaikai čia pasilieka tol, kol tėvai baigia darbus. Darbuotojos juokauja, kad vasarą keičia profesiją ir tampa auklėmis.

„O kaip kitaip. Mamos ateina, palieka mums vaikus. Pasaugome, pažiūrime, būna, ištinka asfalto liga, tai reikia ir pleistro paieškoti, būna visko“, – linksimai pasakoja Andžela Vasiliauskienė.

Bibliotekininkėms rūpintis tenka mokyklinio amžiaus vaikais, tačiau sulaukiama prašymų priimti ir mažylius.

„Kūdikis buvo. Man reikia išlėkti, kažkur išeiti iki miesto, gal galima palikti pas jus bibliotekoje. Sakau, pas mus tokia paslauga nedaroma“, – prisimena A. Bratkauskienė.

Bibliotekininkės neslepia, kad joms kasdien tenka sukti galvą, kuo sudominti skirtingo amžiaus vaikus. Jos pasakoja, kad vietos valdžios skiriamas finansavimas tokioms dienos stovykloms per menkas, kad būtų galima vaikams rengti kiek norima išvykų ar kitų pramogų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt